«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. 18 Yaş Altı Banka Kartı Nasıl Alınır?

18 Yaş Altı Banka Kartı Nasıl Alınır?

Banka Kartı

18 Yaş Altı Banka Kartı Nasıl Alınır?

Banka kartı almak isteyen 18 yaş altı banka kartı nasıl alınır? konusu hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Öncelikle 18 yaşından küçük birinin banka kartı alması için vasisi veya velisi aracılığıyla başvuru yapabilir. Ancak bunun için velisi veya vasinin kimlik fotokopisi gerekmektedir. Bank18 yaş altı kişinin banka kartına sahip olması için veli veya vasinin onayı oldukça önemlidir. Bu sayede 18 yaş altı kişiler vadesiz veya vadeli hesap açabilirler.

Günümüzde bazı bankalar 18 yaş altı kişilere banka kartı imkanı sunarak yurt içinde, yurt dışında, alışverişte, tatilde ve online harcama da kolaylık sağlıyor. Örneğin; İş Bankası tarafından 18 yaş altı kişiler ilk imza bankamatik kart ile alışveriş imkanı elde ediyor. Bunun haricinde 18 yaş altı kişilerin banka kartı alması için velisi veya vasisi aracı olmalıdır. Aynı zamanda 18 yaş altı IBAN almak için velisi veya vasisi izni doğrultusunda IBAN alabilir.

18 Yaşından Küçüklerin Hesap Açabileceği Bankalar

18 yaşından küçüklerin hesap açabileceği bankalar aşağıda yer alıyor.

1. Akbank

16-26 yaş arası gençler Akbank’a başvuru yapabilir. Exi 26 hizmeti ile gençlere hesap açma imkanı sunuyor.

2. Vakıfbank

18 yaş altı gençler Vakıfbank aracılığıyla Junior hesabına başvuru yapabilir. Hesaba başvuru yapan gençler hem banka kartı hem de kredi kartı kullanabilir.

3. Kuveyt Türk Katılım Bankası

18 yaşından küçük kişiler Kuveyt Türk’e başvuru yaparak kart sahibi olabilir. Aynı zamanda internet üzerinden kolaylıkla alışveriş yapabilir.

4. ING Turuncu Hesap

ING Turuncu Hesap hizmetleri arasında yaş sınırı yoktur. Çocuklar istediği zaman hesap açarak birikim yapabilir. Bu sebeple çoğu genç ING Bank’ı tercih ediyor.

5. Ziraat Bankası

18 yaş altı gençler Ziraat Bankası’nda hesap açabilir. Ancak veli ve vasi gerekliliği her banka da geçerlidir.

6. TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap adı altında TEB’ de 12-15, 16-17 ve 18- 25 şeklinde 3 ayrı yaş grubu bulunuyor. Eğer 18 yaşından küçükseniz Global Genç Hesabı için sizler de başvuru yapabilirsiniz.

7. Garanti BBVA Genç Kart

Garanti BBVA aracılığıyla 18 yaş altı kişiler ailesi ile banka hesabı açabilir. Aynı zamanda hesap açma için ücret talep edilmez.

8. İş Bankası

12-18 yaş arası gençler için İş Bankası hesap açma hizmeti sunuyor.

18 yaş altı banka kartı nasıl alınır? hakkında bilgi edinmek için makalemizi sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.