«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Aidatsız Kredi Kartı Hangisi?

Aidatsız Kredi Kartı Hangisi?

Aidatsız Kredi Kartı Hangisi

Aidatsız Kredi Kartı Hangisi?

Kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın bankalarla yaptığı kredi kartı sözleşmelerinde dikkat etmeleri gereken konuların başında aidatsız kredi kartı hangisi sorusu gelmelidir. Yıllık olarak bankaların kredi kartı aidatı başlığı altında birçok kalemi içeren bir aidat alınmaktadır. Yıllık olarak kesilen bu ücret bankadan bankaya değişmektedir. Ancak günümüzde aidatsız olan kredi kartları da mevcuttur. Aidatsız kredi kartı veren bankalar, yıllık kredi kartı ücreti almamaktadır. Ancak bu durumun bazı avantajları ve dezavantajları da olabilmektedir. Çünkü aidatlı ve aidatsız kredi kartları arasında bazı farklar olmaktadır. Bilinmesi gereken bir bilgi olarak, neredeyse her bankanın bu tipte aidatsız kredi kartları bulunmaktadır.

Aidatsız Kredi Kartlarının Özellikleri Nelerdir?

Aidatsız kredi kartı günümüzde her bankanın sunması gereken hizmetler arasındadır. Adı yalın kart olarak geçen aidatsız kredi kartlarının özellikleri olumlu ve olumsuz olarak iki başlıkta toplanır. En olumlu yanı doğal olarak yıllık bir kredi kartı ödemesi yapmanız gerekmez. Ancak en olumsuz yanı da adı gibi yalın bir kart olmasıdır. Çünkü bankanın sunduğu birçok hizmet ve ayrıcalıktan bu kartlarda yoktur. Kampanya, mil puanı, ekstra taksitlendirme ve benzeri imkanlar aidatsız kredi kartlarında genel olarak bulunmaz. Genel olarak diyoruz çünkü bankadan bankaya farklılaşabilen bazı şartları ve imkanları olabilmektedir. Bu kartlar sadece normal şartlarda tüm bankaların sunmakla yükümlü olduğu kredi kartı özelliklerini sunarlar. Eğer yukarıdaki gibi ekstra ayrıcalıklar sizler için önemliyse aidatlı bir kredi kartı almak daha doğru olacaktır.

En İyi Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde neredeyse her bankada bulunan aidatsız kredi kartları içinde, 2022 en iyi aidatsız kredi kartları; World Eko Kredi Kartı (Yapı Kredi), Bonus Flexi Kredi Kartı (Garanti BBVA), Maximum Aidatsız Kredi Kartı (İş Bankası), Aidatsız Kredi Kartı (Denizbank), Aidatsız Sade Kart (TEB), Light Kart (ING Bank), Aidatsız Axess Free Kredi Kartı (Akbank), CardFinans Fix (QNB Finansbank), Aidatsız Halkcard (Halkbank), Aidatsız Sağlam Kart (Kuveyt Türk), World Express Card (Vakıfbank) ve Enpara Kredi Kartı olarak sıralanabilir. Aidatsız kredi kartı hangisi sorusunun cevabı neredeyse hepsidir. İnceleyip detaylarını avantaj ve dezavantajlarını öğrenip karar vermek en sağlıklı hareket olacaktır.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.