1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. AKBANK ARTI PARA

AKBANK ARTI PARA

01 Akbank Artı Para Nedir

Akbank bankasında mevcut bulunan hesabınızda yeterli miktarda para bulunmaması durumunda acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için kullanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Artı para limitiniz her zaman kullanımınıza hazırdır ve limitinizi kullanmazsanız herhangi bir faiz uygulaması söz konusu değildir. Akbank Artı Para hesabınızda bulunan limiti, ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz. Ayrıca Akbank banka kartınızı kullanarak alışveriş yapabilir aynı zamanda fatura ödemelerinizi gecikme olmadan ödeyebilirsiniz. Tüm bu imkanların yanı sıra Akbank Artı Para limitinizi kullanarak, kredi taksiliraerinizi ya da kredi kartı ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.


Akbank Artı Para Nasıl Çalışır?
Akbank Artı Para limiti kullanıldığı durumunda günlük olarak faiz uygulanmaktadır. Artı Para hesabınızın limitinin eksiye düşmesi halinde hesabın bağlı olduğu vadesiz hesaba para girişi olduğu zaman borcunuz otomatik olarak o hesaptan çekilir ve kapanır. Artı Para limitinizden para çekip aynı gün yatırsanız dahi bir günlük faiz uygulanır.


Akbank Artı Para limitinizi kullandıysanız borcunuz için son ödeme tarihi, asgari borcunuzun ödenmesi adına belirlenen tarih olmaktadır, borcun son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda ise Artı Para hesabınız gecikmeli duruma düşer ve kullanımına devam edebilmeniz için borcunuzu ödemeniz adına size on dört günlük ek süre verilir.


Akbank Artı Para hesabınızdaki limitinizden günlük 1000 lira kullanılması durumunda faizli geri ödeme tutarı 1000,5 lira olarak ödenirken; 7 gün kullanılması durumunda 1003,4 lira, 30 günlük yani aylık kullanılması durumunda 1015,0 lira olarak ödenmektedir.


AKBANK ARTI PARA BORCUNUN ÖDENMEMESİ DURUMUNDA NE OLUR?
Akbank Artı Para hesabınızın borcu için son ödeme tarihi belirlenir ve en azından bu süre içerisinde asgari ödeme tutarının ödenmesi gerekir. Asgari ödeme tutarının dahi ödenmemesi durumunda banka 14 günlük ek süre verir. Bu 14 günlük ek süre içerisinde de ödenmemesi durumunda banka tarafından hesabınıza bloke konur ve artı para limitiniz kullanıma kapatılır. Aynı zamanda 90 gün boyunca Akbank Artı Para hesabınızın borcunu kapatmamanız durumunda, banka tarafından artı para limiti sahibi müşteri için yasal takibe başlanılır ve bu durumda da kara liste olarak bilinen borç listesine dahil edilirsiniz. Kara listeye düşmemek açısından eğer borcunuzu ödeyemeyecek durumda iseniz, Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayın ve Akbank Artı Para hesabınızın borcu için yapılandırma talebinde bulunun böylece en azından kara listeye girme olasılığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.


AKBANK ARTI PARA LİMİTİ ARTTIRIMI
Akbank artı para hesabınızın limitini yükseltmek istiyorsanız Akbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden ve internet sitesi vasıtasıyla da başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz.
AKBANK ARTI PARA LİMİT DÜŞÜRME


Akbank Artı Para limit düşürme işlemi için aynı limit yükseltmede olduğu gibi başvurularınızı şubelere giderek, Akbank ATM’lerinden, Akbank Direkt mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaraları ile Akbank müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.