«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Atm Den Nasıl Şifre Alınır

Atm Den Nasıl Şifre Alınır

02 ATMden Nasıl Şifre Alınır

Bankanın ATM makinesinden kolayca değiştirebilirsiniz. Güvenlik nedeniyle kart şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifrenizi değiştirmek için bankayı bizzat ziyaret etmelisiniz. Mevcut kart şifresini hatırlıyorsanız Şifrenizi hatırlıyorsanız, bankanın ATM’sinden banka veya kredi kartı şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kartınızı ATM’ye koyduktan sonra banka, kart şifrenizi birçok farklı şekilde değiştirme seçeneği sunabilir. Uygun seçimi yapın. Şifre değiştirme seçeneği de ATM ekranında “Diğer İşlemler” sekmesi altında görülebilmektedir. Parolanızı değiştirme seçeneğini bulduğunuzda, ekranda gösterilen adımları izleyin, önce mevcut parolayı girin, ardından yeni parolayı girin ve ardından işlemi tamamlayın.
Mevcut kart şifresini unutursanız Çok fazla banka veya kredi kartınız varsa, özellikle kart şifrenizi yakın zamanda değiştirdiyseniz şifrenizi unutabilirsiniz.

Mevcut Kart Şifrenizi Hatırlamıyorsanız

Bankanın herhangi bir şubesini şahsen ziyaret etmeniz ve yeni bir kart şifresi oluşturmanız gerekir. Çünkü bu durumda bankanızın kimliğinizi doğrulaması gerekecektir. Bankaya gitmeye vaktiniz yoksa destek için kartınızın arkasındaki veya ekstrenizdeki müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz

Kart Şifresini Güvende Tutmanın Yolları

Kartın şifresini belirlerken, her zaman hatırlanan ancak başkaları tarafından tahmin edilmeyen bir şifre belirlemek faydalıdır. Genellikle telefon numarası, doğum tarihi gibi numara kullanmamakta fayda var. Şifrenizi hatırlamaya çalışın. Parolayı not almak ve başkalarının görmesi için yazmak yerine hatırlamak yararlıdır. Not almak istiyorsanız, lütfen bu parolayı cüzdanınızda veya cüzdanınızda taşımamaya dikkat edin.

Her zaman hatırlaması kolay ancak başkaları tarafından tahmin edilemeyen bir şifre seçin. Kolaylıktan kaçının ve telefon numaranız ve doğum gününüz gibi kimsenin tahmin edebileceği şifreleri kullanmamaya çalışın. Şifrenizi hatırlayın. Parolanızı kimsenin bilmesine veya kullanmasına izin vermeyin ve not almaktan kaçının. Şifreyi kesinlikle bir yere yazmanız gerekiyorsa, lütfen cüzdanınıza veya cüzdanınıza koymayın. Bir satın alma işlemi yaparken, şifreyi satıcıyla paylaşmak yerine çevirdiğinizden emin olun. Unutmayın, hiçbir meşru işletme sizden bir şifre girmenizi istemez. Telefon, internet veya e-posta yoluyla asla şifre girmeyin. İşlemi yalnızca kendinizi güvende hissediyorsanız tamamlayın. Son olarak, kart şifrenizin yanlış olduğundan şüpheleniyorsanız, şifreyi değiştirdiğinizden emin olun. Bu işlem, kart bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için bankanın ATM’sinde veya şubesinde birkaç dakika gerektirir.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.