«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bir Bitcoin Adresinin Anonimliğini Kırmak Mümkün mü?

Bir Bitcoin Adresinin Anonimliğini Kırmak Mümkün mü?

06-Bir-Bitcoin-Adresinin-Anonimliğini-Kırmak-Mümkün-mü

Bir Bitcoin adresinin anonimliğini kırmak mümkün mü?
Kripto para birimlerinin ortaya çıkmasından bu yana en sevilen özelliklerinden biri anonimlik olmuştur. Ve bu gizlilik, çoğu kripto para kullanıcılarının en çok takdir ettiği bir şey mi? Bitcoin’in kökeni, diğer şeylerin yanı sıra insanların gizliliğinin ve anonimliğinin ölümünü savunan cypherpunk adlı bir felsefeye dalmıştır.
Satoshi Nakamoto, nerede olursa olsun, kimsenin sahibinin kim olduğunu bilmemesi için bir kripto para yarattı, sadece blok zincirindeki adresleri ve içerdikleri para miktarını görebildi.


Bir Bitcoin adresinin sahibinin kim olduğunu bilmek mümkün mü?
Şimdi, bir Bitcoin adresinin parasının sahibinin kim olduğunu bilmek mümkün mü? Birinin neden ve ne için bilmesi gerekiyor? Bitcoin’e sahipken gizliliğimiz tamamen güvende mi?
Bitcoin her zaman kara para aklama ile bağlantılı olmuştur. Kraliçe kripto para biriminin Dark Web’den geldiğini düşünenler (benim gibi) var. Sözde, karaborsalarda (ünlü İpek Yolu web sitesi gibi) satın alma ve hizmetler için ödeme yapmak amacıyla yaratıldı. Hükümetler kripto para birimini kontrol edemiyor ve harekete geçiyor. Bu yüzden bir Bitcoin hesabının kime ait olduğunu bulmaları mümkündür.


İlk ve en yaygın yol, kamu maliyesinin kontrol edilmesidir. Banka hesabınızdan herhangi bir elektronik cüzdan veya borsaya para aktardığınız anda, bunlar sizi kontrol altında tutacaktır. Bir cüzdandan daha fazla bir takas ise daha fazla olasılık var ve ikamet ettiğiniz ülkeye veya İspanya’da yaşıyorsanız Avrupa Birliği’ne aitse. Yine de siz kripto para alımını beyan etmedikçe ve inceleme yapmadıkça adresinizi bilemezler.


Adresinizin değişip değişmediğini anlamanın başka bir yolu da ATM veya veznedar bitcoinleri aracılığıyla Bitcoin için etkilidir. Bilgiler kayıtlı olduğundan. Bu yüzden bu sistem üzerinden kara para aklamak pek iyi bir fikir değil, defalarca söylendi. Her ne kadar organize çeteleri denemeye devam etseler de.


Bitcoin ATM’lerinin sahipleri tüm işlemlerinin bir listesini sunmakla yükümlüdür, bu yüzden bu sistem banka havalesinden daha kötü, çünkü burada Bitcoin adresiniz görünüyor ve işlem yaparken sizden kişisel bilgi istemeleri daha kolay. Operasyonda kamera kaydı var.


Anonimliğimizi kırmanın arkasındaki yapay zekâ
Öte yandan Interpol, bir kripto para adres doğrulama sistemi ile çalışıyor. Görünüşe göre yazılımın fikri ve yaratılması, onu bir etkinlikte sunan ve herkesi şaşkına çeviren birkaç İspanyol’a ait. Bir kripto para biriminin blok zincirindeki tüm hareketleri görmek için AI kullanmaya dayanır.


Söylediğimiz gibi, kripto para birimlerinin anonimliği içinde bunu yapmak mümkündür. Amaç, kara paranın, hareket eden veya daha fazla paraya sahip olan, diğerlerinden elde edilen gelir yoluyla değeri önemli ölçüde artan, vb. farklı hesaplarda nasıl hareket ettiğini kontrol etmektir.


OSINT tekniklerini kullanarak (açık kaynak çalışması ve araştırma), bitcoin adreslerinin bir veri tabanını bulmak ve oluşturmak ve bunları sahipleriyle ilişkilendirmek mümkündür. Kim Bitcoin veya başka bir kripto adresini sosyal ağlarda paylaşmadı?
Evet arkadaşım, Twitter’da bir airdrop veya çekiliş kazandım ve para transfer edilebilmesi için giriş adresimi paylaştım veya herkesin görmesi için adresi Twitter’a yapıştırmanızın istendiği bir yarışma. İşte bu şekilde, yukarıda bahsedilen yapay zekaya bağlı, paranın nasıl hareket ettiğini gören bir veritabanı oluşturuyorlar.


Anonimliğimi artırmak için hangi adımları atabilirim?
Kripto para birimlerinin kullanımında anonimliği güçlendirmenin birkaç yolu vardır. Daha önce bankadan ATM’den para transfer etmekten ve adresinizi sosyal ağlarda paylaşmamaktan daha iyi bahsetmiştik.
Bir “dijital katır” olarak çalışmamanız tavsiye edilir, suç olmasının yanı sıra, bitcoin hesaplarından sürekli olarak çok sayıda küçük transfer yaparsanız, sonunda sizi yakalarlar. “Dijital katır”, bitcoin hesabınıza para aldığınız ve size verdikleri başka bir hesaba aktardığınız yasadışı bir iş olduğunu bilmeyenler için, yapılan iş için bir yüzde tutmak, aklamak yaygın bir uygulamadır. Kara para.


Ayrıca farklı bitcoin adreslerine sahip birden fazla hesaba sahip olmanızı da tavsiye ederim. Adresinizi aleni olarak vermeniz gerekiyorsa, birini yalnızca bu amaçlar için kullanın ve başka biri sizinle ilişki kurmadan işlerinizi anonim olarak saklamak için kullanın.


Kaliteli VPN’ler kullanın. VPN yapmak anonim ağlardır o mümkün üzere tanımlar o IP adresinin hiçbir iz bırakın. Bu şekilde, cüzdanlara erişirken, erişen kişinin siz olduğunu bilemezler. Opera tarayıcısı gibi ücretsiz bir VPN ile gelen tarayıcılar var ve bir tane daha almayı düşünüyorsanız, kullanmanızı tavsiye ederim. Katmanlara dayalı TOR ve I2P sistemlerinin kullanılması anonimliği büyük ölçüde artırır.
Kendi Bitcoin düğümünüzü oluşturmak ve kullanmak ayrıca size daha fazla anonimlik avantajı sağlar, ancak daha fazla zaman alır ve daha fazla özveri gerektirir.


En iyi alternatif bir donanım cüzdanı olsa da paramın borsalarda olmasını tercih ederim, çünkü bir Hükümet herhangi bir zamanda müşterilerinin verilerini ve kripto para birimlerindeki parayı bunlardan herhangi birine sağlamaya zorlayabilir. Şimdilik Malta gibi ülkeler iş için değil, asla bilemeyeceğiniz vergi cennetleri var.

Siber güvenliğin bir ayağı olarak anonimlik açısından bakıldığında, kripto para birimleri %100 güvenli değildir. Ve bu anonimlik her zaman, ne yazık ki, dolandırıcılık eylemleri ve ceza gerektiren suçlarla bağlantılı olmuştur, mahremiyet sahibi olmak isteyen bizleri siker.
Seo Tavsiyeleri Kılavuz Metin

Mine Aker Seo Tavsiyeleri!
(Makale 736 kelimedir, öneriler ücretsizdir. Sadece 736 kelime için ücret ödediniz. (Kelime başı: 0,07 kuruş)) 736×0,07=51,52 TL İndirimle 40 TL
Önerilerimi dikkate almak istemiyorsanız yukarıda bulunan makale ham halidir onu kullanın.
⦁ Makalelerde en fazla 3 link kullanılmasını öneriyorum.
⦁ Makalede ki bazı kelimeleri kalın olarak seçme sebebim Google botlarına makalenin önemli kısımlarıyla ilgili sinyal göndermektir. (Seo’da sık olarak kullanılır ve genel olarak makalelerinizde kullanmanızı tavsiye ederim.)


⦁ Seo konusunda aklınıza takılan soruları sormak için mesaj atınız.
⦁ Öneriniz varsa lütfen belirtiniz her şey sizin memnuniyetiniz için.
⦁ Hediye görsel verme nedenimiz; Google özgün ve benzersiz fotoğraflara değer vermektedir.
Olumlu Yorum yaparsanız çok mutlu oluruz.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.