«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Kazanmak İçin En Çok Tercih Edilen 5 Yol

Bitcoin Kazanmak İçin En Çok Tercih Edilen 5 Yol

07 Bitcoin Kazanmak İçin En Çok Tercih Edilen 5 Yol

Bitcoin, ilk piyasaya sürüldüğü günden bu yana yükseliş trendine sahiptir. Bitcoin’in yükselişte olduğu günlerden söz ederken elbette ki durakladığı günleri de unutuyor değiliz fakat şu ana kadar gördüğümüz kadarıyla Bitcoin çıkışını hep sürdürdü. Şu an ise dünya çapında birçok kişi, Bitcoin’in başarısını görüyor ve takdir ediyor. Üstelik Arjantin ve Zimbabwe gibi bazı ülkelerin vatandaşları Bitcoin’i kullanarak satın alma güçlerini artırabileceklerini düşünüyor. Bazı kişiler ise Bitcoin’in bir balon ve bir dolandırıcılık olduğunu düşünüyor fakat Bitcoin birçok özelliği ile bu kişileri yalancı çıkarıyor. Bu içerikte Bitcoin elde etmek için en çok tercih edilen yolları bulabilirsiniz.


Bitcoin Kazanmak İçin Çalışmak
Bitcoin için çalışmak, Bitcoin kazanmanın en kolay ve en yasal yollarından biri olarak göze çarpar. İster mühendis, ister tasarımcı, ister yazar, ister şarkıcı, ister çevirmen, ister editör veya ister pazarlamacı olun, Bitcoin için çalışmaya başlayabilirsiniz. Yaptığınız hizmetler için Bitcoin ile ödeme yapan birçok web sayfası ve platform bulunur. Bu platformlar arasında en bilinenleri ise Cryptogrind, Jobs4Bitcoins, Coinality, Crypto.jobs, bitWage, Angle.co ve 21.co’dur. Bu platformlar ile ufak tefek işler karşılığında Bitcoin kazanabilirsiniz.


Takas Yolu ile Bitcoin Kazanmak
Bitcoin kazanmanın yasal ve az maliyetli yollarından biri de alım satım yoluyla Bitcoin kazanmaktır. Bu yöntemin arkasındaki mantık son derece basittir fakat bu yöntemle başarılı olabilmek için son derece dikkatli olmak ve uzun araştırmalar yapmak gerekir. Bu yöntemde çeşitlendirme kavramı hakkında bilgi sahibi olunmalı ve birçok farklı kripto para birimine yatırım yapılmalıdır. Söz konusu kripto paralar, düşük fiyattan alınıp yüksek fiyattan satılmalıdır. Bu işlemi yaparak satoshi kazanmış olursunuz ve böylelikle kar elde edersiniz. Binance, KuCoin ve Coinmama gibi kripto para borsalarında kripto paraların çoğunu bulabilirsiniz.


Borç Vererek Bitcoin Kazanmak
Eğer hali hazırda elinizde Bitcoin bulunuyorsa, paranızı yaptığınız işe yatırabilir ve böylelikle daha fazla para kazanabilirsiniz. Kripto para borsaları aracılığıyla farklı kişilere Bitcoin ile borç vererek yüzde 12 ile 18 arasında faiz geliri de elde edebilirsiniz. Borç verme platformlarındaki borç verme işlemi, bazı kişiler için epey tehlikeli olabilir çünkü bu platformlarda sıkı bir kontrol mekanizması genellikle bulunmaz. Dolayısıyla borç vereceğiniz kişiyi iyi seçmeniz ve borç verirken de çok dikkatli olmanız gereklidir.


Bitcoin Muslukları ile Bitcoin Kazanın
Bitcoin kazanmanın bir diğer kolay yolu da Bitcoin musluklarını kullanmaktır. Bitcoin muslukları, özel bir görev karşılığında Bitcoin’in milyonda biri olan Satoshiler ile ödeme yapan web sayfalarını ve mobil uygulamaları ifade eder. Ayrıca farklı kripto paraları ödül olarak veren birçok farklı web sayfası ve mobil uygulama da vardır. Bu musluklar sayesinde bilmece çözmek, oyun oynamak, reklamlara tıklamak ve video izlemek gibi birçok görevi yaparak Bitcoin kazanabilirsiniz. Yaptığınız her bir iş için az miktarda Bitcoin kazanabilirsiniz. Örneğin Bittube, Youtube videoları izlemeniz karşılığında bir miktar Bitcoin veren bir uygulamadır. Öte yandan tam zamanlı bir işte çalışan kişiler için bu yöntem biraz zorlu olabilir.


Kişilere Yardım Ederek Bitcoin Kazanın
Eğer araştırma yapma konusunda iyiyseniz, Bitcoin kazanmanın devrimsel bir yolunu da deneyebilirsiniz. Bitfortip, Bitcoin ipuçları paylaşarak para kazanmanıza olanak sağlayan bir platformdur. Bitfortip’in sloganı ise “ Bitcoin bir teşviktir. Kişilere yardımcı olarak Bitcoin kazanın” olarak geçer. Bu platformda herkes istediği soruyu sorabilir ve cevap veren kişi sağladığı cevabın karşılığında Bitcoin kazanır.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.