«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin Nedir Ve Nasıl Alınır

Bitcoin Nedir Ve Nasıl Alınır

09 Bitcoin Nedir Nasıl Alınır

Bu ismi duyduklarında bir sürü insanın önyargı ile baktığı şey, bitcoin. Bazıları kripto para birimine güvenmedikleri için, bazıları da nasıl çalıştığını anlamadıkları için. Bununla birlikte, bitcoin’in ne olduğunu ve blockchain ile olan ilişkisini anlamak çok zor değil ve bunun yanı sıra, Bitcoin satın almak o kadar karmaşık değil.


Nedir bu bitcoin ?
Bitcoin aslen bir para birimidir, aynı dolar gibi. Ama bitcoin diğer paraların tersine fiziksel bir para değildir. Bitcoin’i faturalarınızı veya öğle yemeğinizi ödemek için cüzdanınıza koyamazsınız, ancak yine de bir şeyler satın alabilirsiniz. Yöntemi diğer paralardan sadece biraz farklıdır.


Litecoin, monero ve dogecoin gibi, bitcoin bir kripto para birimidir. Herhangi bir merkez bankasına bağlı değildir. Hiçbir kurum bitcoin’i kontrol etmemektedir. Buda insanlara gizlilik konusunda güven vermekte.
İsteyen herkes bitcoin üretebilmektedir. Bitcoin üretmeye mining(madencilik) denmektedir çünkü bitcoinler işlem gücü ile Kazılarak elde edilmektedir.


Nasıl bitcoins satın alabilirim?
Bitcoin satın almak en basit işlemlerden biridir. Bunun için birçok güvenilir site mevcut olduğu kadar dolandırıcı sitelerde mevcuttur. Bu tarz siteler genellikle borsa temelli sitelerdir ve bitcoinin yanında altcoinlerde almanıza imkân tanır.


Bitcoin satın aldığınız yerde size özel cüzdan oluşturulmaktadır. Bu sayede ek bir çaba sarf etmeden para alıp gönderebilceğiniz kendinize ait bir cüzdana sahip olursunuz.

En ünlü altcoinler hangileri?
Tezos
Bitcoin gibi kurulan sanal para birimlerine bağlı olsa da, Tezos, cryptocurrency’nin geleceğini başarıya yükseltilebilir bir yol olarak görüyor.

Ethereum
Uzun bir süre boyunca kötü ivme ile devam eden Ethereum bu uzun sürenin sonunda güzel bir ivme yakalayarak listemize girmeyi başarıyor. Her ne kadar dengesiz ise de gelişmeleri görmek bizi heyecanlandıracak.

Dogecoin
Dogecoin yükseliş olarak listenin başına gelebilecek bir altcoin. Bitcoinden sonra en çok kullanılan sanal para birimi olan Dogecoin kullanıcılarına oldukça yüksek karlar getirmeiş durumda.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.