«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoine Yatırım Yaptıktan Sonra Nakite Dönmek Çok Mu Zor Olur ?

Bitcoine Yatırım Yaptıktan Sonra Nakite Dönmek Çok Mu Zor Olur ?

10 Bitcoine Yatırım Yaptıktan Sonra Nakite Dönmek Çok Mu Zor

⦁ Makalenin görseli metnin sonunda yer almaktadır.


⦁ Makaleniz direkt olarak bilgiye yöneliktir. Makalede geniş zaman kullanılmıştır ve 3. tekil kişi anlatımı yapılmıştır.


⦁ Tarafımızca, kafanıza takılabilecek birçok konuda destek verilmektedir. Bize mesaj yazarak, kafanıza takılan konularda bilgi edinebilirsiniz. Danışmanlığımızla birlikte özel makaleler hazırlatabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.


Satın Aldığınız bu hazır makaleye olumlu yorum (yeşil tik) yaptığınız taktirde bize mesaj atarak bizzat kendinize özel olarak görsel tasarlatabilirsiniz.


Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra nakde dönmek çok mu zor?
Son zamanlarda, kripto varlıkları dünyasına girmeye ilgi duyduğunu ifade eden, ancak beklenen kar elde edildikten sonra Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin nakde dönüşünün çok zor olacağını düşündükleri için cesaret edemeyen insanlardan birçok soru aldım.  Onlar için.


Bilinmeyen korkusu onları felç eder. Kendilerini, günlük yaşamlarında asla kullanamayacakları bir kripto varlık mayın tarlasında kapana kısılmış olarak hayal ediyorlar ve arzuyu acı çekecek kadar bastırmak zorunda kalsalar bile arzuyla kalmayı tercih ediyorlar.


Bugünkü sütunda, bu desteksiz korku üzerinde çalışacağız ve dolara veya pesoya geri dönüş yolunda yürümek için gerekli bilgileri sağlayacağız. Bunu yapmak için farklı olası senaryoları analiz edeceğiz: kripto varlıklarının uluslararası bir Borsada, yerel bir Borsada, çok para birimi platformunda veya kendi cüzdanlarında olması.


Başlayalım!
1.  Yerel değişim
Bir Exchange, kripto varlık saklama ve işletme hizmeti sunan bir şirkettir. Birbirleriyle takas edilebilecekleri bir platforma (örneğin, Ethereum için Bitcoin) veya kripto varlıkları için pesoya sahiptir. Bu bağlantıda, en önemli borsaların ana özellikleriyle birlikte bir ayrıntısını görebilirsiniz.


Bir yatırımcının bu Borsalardan birinde kripto varlıkları varsa ve pesoya dönmek istiyorsa, kripto varlıklarını o platformda satması ve satıştan kaynaklanan pesolar için yerel banka hesabına bir transfer talimatı yüklemesi yeterlidir. Birkaç dakika içinde, tasarruf hesabınıza yatırılan paranız olacaktır.  Görüldüğü gibi, geri dönüş yolu, yerel hisse senedi şirketleri aracılığıyla hisse senedi, tahvil ve diğer enstrümanların ticaretini yaparken gitmemiz gereken yola benzer.


2.  Uluslararası değişim
Küresel olarak farklı Borsa türleri vardır. Bulundukları ülkenin para biriminde (dolar, euro vb.) transferleri kabul eden geleneksel olanlar ve kripto varlıklarla finanse edilebilen Binance gibi CeDeFi (Merkezi / Merkezi Olmayan Finans) vardır veya aynı Borsa tarafından izlenen ve garanti edilen bir P2P (kişiden kişiye) sistemi aracılığıyla.


İlk durumda, yurtdışında hesabı olan yerel bir yatırımcıdan bahsediyoruz. Oradan, başlangıçta kripto varlıkları satın almak için Borsayı geleneksel parayla finanse etti. Para çekme söz konusu olduğunda, yolu tekrar izlemelisiniz: bu kripto varlıkları satıp dolar veya eurolarınızı yurtdışındaki hesabınıza aktarın.


CeDeFi Borsaları söz konusu olduğunda, yatırımcı varlıklarını P2P yöntemini kullanarak satın aldığı şekilde satabilir.  Bunu yapmak için, Arjantin pesosunda satış siparişinizi Borsada yayınlamalı, fiyat ve tutarı tanımlamalı ve kendi pesolarıyla kripto varlıkları satın almakla ilgilenen ve size yerel bir banka ile ödeme yapacak biriyle eşleşmesini veya bağlantı kurmasını beklemeniz gerekir.  Aktar. Bu transfer doğrulandıktan sonra, kripto parasından ayrılmak isteyen yatırımcı, bunları alıcının hesabına transfer etmelidir. Nihai sonuç: giden yatırımcı, yerel banka hesabına yatırılan peso eşdeğeri ile sonuçlanır ve gelen yatırımcının hesabında kripto varlıkları bulunur.


Bu noktada önemli bir açıklama: Kripto varlıklar dolar üzerinden fiyatlandırılıyor.  Bu nedenle önce o para birimine geçiş yapılır ve ardından pesoya çevrilir. Bu nedenle, bunları doğrudan yerel para birimine karşı çalıştırmayı düşünenler, mavi olandan bile daha yüksek bir döviz kuru kullanırlar. Bu linkte güncel alıntıları görebilirsiniz.


3.  Çoklu para birimi platformları
Çok para birimi platformları (Airtm veya Uphold gibi) çok çeşitli finansal hizmetler sunar: pesoyu dolara, İngiliz sterline, bitcoine, diğer kripto varlıklarına,  altın  ve  gümüşe dönüştürmek ; Paypal, Skrill gibi ödeme platformlarında kapana kısılmış dolarlar için daha iyi bir fiyat elde etmek; aynı platformun kullanıcıları arasında ücretsiz para transferi; farklı platformlarda diğer kullanıcılar için sanal ATM olarak çalışarak gelir elde etmek; daha sonra çevrimiçi alışverişlerde kullanılabilecek sanal kartlardaki bakiye yükü; ve daha fazlası. Kripto varlık satın alma komisyonları genellikle borsalardan daha yüksektir, ancak karşılığında geniş bir para çekme olanakları menüsü sunarlar.


Kripto varlıklar bu platformlarda satıldıktan sonra, sentetik bir dolar alınır ve bu dolar bir banka hesabındaki döviz kuru üzerinden pesoya, yabancı bir hesaptaki dolara, Paypal’daki dolara vb.
4.  Kendi cüzdanınız
Bu, o sırada örneğin bir Borsa aracılığıyla bitcoin satın alan ve daha sonra bunları cüzdanına aktaran veya doğrudan P2P işlemini gerçekleştiren ve şimdi bunları satmak ve peso veya dolara geçmek isteyen bir yatırımcının durumudur.
Burada iki seçeneğiniz var:
a) Bir Borsada (yerel veya uluslararası) bir hesap açın, kripto varlıklarınızı cüzdanınızdan   Borsa cüzdanına aktararak gönderin ve ardından bir FIAT veya geleneksel para birimine geri dönmek için onları orada satın.
b) Bitcoin veya LocalBitcoin Facebook sayfası gibi sitelerde P2P satış emri yayınlayın, gerçek güvenlik önlemleri alın (potansiyel alıcıdan referans isteyin, halka açık bir yerde buluşun vb.) ve doğrudan satarak işlemi kurun. Peso veya dolar cinsinden.


Sonuç
Gördüğünüz gibi, kripto varlıklara yatırım yapıldıktan sonra FIAT paraya (peso, dolar vb.) geri dönememe korkusunun olması için bir neden yoktur ve bu, bitcoin ile ne olduğuna bağlı değildir, çünkü her zaman vardır. Girmeyi bekleyen ilgililer, bunun ötesinde, bazı dönemlerde fiyatı yükselirken, diğerlerinde düzeltir.
Bitcoin başta olmak üzere kripto varlıklar bugün toplam değeri 2 trilyon doları aşan bir piyasayı temsil ediyor. Büyümesi şaşırtmaya devam eden gelişen bir endüstridir. Düzenlenmemiş bir pazardan bahsettiğimiz kadar, kendi kendini düzenleme şeklinin (algoritmalar, akıllı sözleşmeler ve en son teknoloji aracılığıyla) on yıldan fazla bir süredir çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.


Argümanları en basit analize dayanmayan abartılı korkular nedeniyle öne çıkmak iyi bir fikir gibi görünmüyor. Ancak ilk adımları atmak isteyenlere tavsiyesi, yolları ilk elden bilmek için çok az sermaye ile başlamaktır. Her zaman başka bir şeye yatırım yapmak için bir fırsat olacaktır.

Seo Tavsiyeleri Kılavuz Metin

Mine Aker Seo Tavsiyeleri!
(Makale 805 kelimedir, öneriler ücretsizdir. Sadece 805 kelime için ücret ödediniz. (Kelime başı: 0,08 kuruş)) 805×0,08=64,4 TL İndirimle 55 TL
Önerilerimi dikkate almak istemiyorsanız yukarıda bulunan makale ham halidir onu kullanın.
⦁ Makalelerde en fazla 3 link kullanılmasını öneriyorum. Sizin için (XXX) olarak işaretlediğimiz kelimelere, ana sayfa linkinizi (https://www.siteadresi.com) vermenizi öneriyorum.
⦁ Makalede ki bazı kelimeleri kalın olarak seçme sebebim Google botlarına makalenin önemli kısımlarıyla ilgili sinyal göndermektir. (SEO’da sık olarak kullanılır ve genel olarak makalelerinizde kullanmanızı tavsiye ederim.)
⦁ Hediye görsel verme nedenimiz; Google özgün ve benzersiz fotoğraflara değer vermektedir.
⦁ Bazı anahtar kelimelerin italik, altı çizgili ve kalın işaretlenmesi, Google botlarının dikkatini çekmenizi sağlayacaktır. (Sizin adınıza makalenizde gereken işaretlemeleri yaptık.)
⦁ Ana başlık, (H1-H2). (Biz H2 tercih ediyoruz.)
⦁ Yazınız sola yaslı olmalıdır, (Başlık, alt başlıklar ve tüm içerik dahil.)
⦁ Alt başlıklar mutlaka olmalıdır, (H3-H4). (Biz H4 tercih ediyoruz.)
(Düz yazı mantığı ile yazılan içeriklerin, bizim için teknik anlamda hiçbir değer yoktur! Kaliteli içeriğinize nitelik kazandırmak için yukarıdaki şartlarda düzenleme yapmanız son derece önemlidir.)
Önerdiğimiz şekilde hazırlanmış içerikler, ” SEO Uyumlu Makale ” olarak nitelendirilmektedir. Bu şekilde hazırlanmış içerikler, makaleden alınacak maksimum verimi almanızı sağlayacaktır. Niteliksiz düz yazı, imla kurallarına uyumsuz, kopya içerik barındıran, niteliği zayıf olan içeriklere katı bir şekilde karşıyız.
Hazır Makalelerimizin Faydaları
Hazır makalelerimizi SEO uyumlu bir şekilde hazırlamaktayız, benzersiz, özgündür ve arama motorları tarafından değerli içerik olarak görülmektedir. SEO uyumlu makalenizi aldıktan sonra tek yapmanız gereken web sitenize eklemektir. Hatta bu işlem için de bize mesaj yazarak destek alabilirsiniz.
Tüm hazır makalelerimizde amacımız arama motoru sıralamalarında hızlıca yükselmenizi sağlayacak değerli içerikler hazırlamaktır.
Hazır makalelerimiz oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Neredeyse her bölümde makalelerimiz bulunmaktadır. Ülkemizde ki güncel konularla ilgili içerikler, ekonomi konulu makaleler, veteriner sağlık makaleleri vesaire onlarca kategoride ki makaleler profesyonel bir şekilde hazırlanarak sizlere sunulmaktadır.
Satın Aldığınız bu hazır makaleye olumlu yorum yaparsanız çok mutlu oluruz.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.