«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bitcoin’in En Güçlü Alternatifi Ethereum Sizi Zengin Edebilir

Bitcoin’in En Güçlü Alternatifi Ethereum Sizi Zengin Edebilir

11 Ethereum Nedir Nasıl Satın Alınır

Diğer altcoinler arasında Pazar değeri en yüksek olan popüler sanal birimlerinden biridir Ethereum. Geleceğin sanal parası olarak görülen Ethereum hakkında biraz daha bilgi edinin.

Ethereum Nasıl Ortaya Çıktı?
Ethereum, ilk olarak Ocak 2014’te şu anda toplulukta aktif olarak faaliyet gösteren bir başka kurucu ortak olan Vitalik Buterin ile birlikte blockchain platformunun kurucu ortağı Gavin Wood tarafından tanıtıldı.
Aslen Akıllı sözleşme, toplu finansman, bağımsız kuruluşlar için yapılan Ethereum diğer merkezi olamayan para birimleri ile aynı yapıya sahip şekilde oluşturulmuştur. Daha sonra eter madenciliği yapılmaya başlanmış ve herkesin kullandığı bir kripto para şeklini almıştır.


Akıllı Sözleşme Nedir?
Akıllı sözleşme Ethereum’u diğer para birimlerinden ayıran en büyük özellik diyebiliriz. Akıllı sözleşmeyi en basit otomatlar gibi örneklendirebiliriz. Otomata paranızı atarsanız ve istediğiniz ürünü seçersiniz ve ürünü satın alırsınız. Ortada herhangi bir aracı yoktur. İşte akıllı sözleşme 3. Kişileri yok ederek işlem olanağı sağlıyor.


Ethereum’un Hiç Eksi Yönü Var mı?
Maalesef evet, Pekçok faydası olmasına rağmen akıllı sözleşmeler insanlar tarafında yazıldığı için yazan insanın yazdığı kadar kusurlu olabiliyor. Kodsal hatalar gibi şeyler buna örnek olabilir.

Ethereum artıları eksilerinden çok olan yatırım için günümüzde en uygun olan sanal para birimlerinden biridir.Ethereum’u Bitcoin satın aldığını güvenilir coin borsa sitelerinden temin edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.