«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Çiftçiler ve yatırımcılar için devletin sağladığı büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır sorusunun yanıtı için, öncelikle herkesin alamayacağını, belli şartlara sahip olunması gerektiğini ve bazı yapılması gerekenler olduğunu belirtmek gerekir. Şehre göre, hayvan sayısı ve türüne göre desteklerin rakamları değişse de devletin sağladığı bu destek oldukça önemlidir.

Devlet destekli bu yardım için başvuru yapacak kişilerin Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına (KKYDP) projeleri ile başvurmaları gerekmektedir. Ardından projenin onay süreci beklenir. Onay geldiği takdirde, yatırımın söylenen sürede bitmesi beklenir. Başvuru için bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir.

Büyükbaş Hayvan Hibe Desteği Başvuru Şartları

Devlete başvurup hibe desteği almak isteyenler için büyükbaş hayvan hibe desteği şartları şu şekildedir; T.C. vatandaşı olunması, 18 yaş ve üstünde olunması, ÇKS kaydının olması, başvuru gününden minimum 1 yıl öncesine kadar hayvancılık işiyle uğraşmış olunması, elde bir projenin olması, ilgili müdürlüklere sunulmuş olması ve onay beklenmesi, onayı takiben yatırımın tamamlanması, geçmiş bir tarihte benzeri bir hibe desteği alınmamış olması, tebliğnamede yazan miktar kadar hayvana sahip olunmasıdır.

Büyükbaş Hayvan Desteği Ne Kadardır?

Büyükbaş hayvan hibe destekleri sunulan projenin içeriği, ilgili il, hayvan sayısı ve türü gibi kriterlere göre değişik miktarlarda verilebilmektedir. Büyükbaş hayvan desteği ne kadardır sorusuna cevap ararken bu kriterler belirleyici olmaktadır.

KKYDP dahilinde Tarım ve Orman Bakanlığının yürütmesinden sorumlu olduğu bu yatırımlar için 81 ilimizde sunulan ve onay almış olan projeler baz alındığında destek miktarları 2022 yılı için şu şekilde belirlenmiştir;

  • Tesis yeni yapılacak bir tesis ise destek 3.500.000 TL tutarın % 50’si olmaktadır.
  • Yatırımı yapılmış ama tamamlanacak projeler için destek 2.500.000 TL tutarın % 50’si olmaktadır.
  • Mevcut tesise teknolojik yenilik, kapasite yükseltme gibi destekler için ise 2.500.000 TL tutarın yine % 50’si verilmektedir.

Büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır sorusuna özetle verilecek cevap şudur; eğer şartları karşılıyorsanız ve bu sektörde hizmet veriyorsanız hibe desteğini almanız çokta zor olmayacaktır. Devletimiz her konuda sonuna kadar destek vermeye çalışmaktadır.

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?
Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır,büyükbaş hayvan desteği 2023,büyükbaş hayvan desteği ne kadar,genç çiftçi büyükbaş hayvan desteği 2023,büyükbaş hayvan desteği başvurusu,büyükbaş hayvan desteği 2023 ne kadar,kosgeb büyükbaş hayvan desteği,büyükbaş hayvan desteği 2023 ne zaman ödenecek,devletten büyükbaş hayvan desteği,devlet büyükbaş hayvan desteği,devlet büyükbaş hayvan desteği 2023,büyükbaş hayvan alım desteği,büyükbaş hayvan ahır desteği,büyükbaş hayvan atık desteği nedir,büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır,Büyükbaş Hayvan Hibe Desteği Başvuru Şartları,büyükbaş hayvan hibe desteği şartları,Büyükbaş Hayvan Desteği Ne Kadardır?,Büyükbaş hayvan desteği ne kadardır,Büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır,

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.