«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Çiftçiye En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Çiftçiye En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Çiftçiye En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor

Çiftçiye En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Günümüzde devlet ya da kamu birçok banka çiftçilerimize destekler sağlamaktadır. Bu noktada akla gelen ilk soru; Çiftçiye en uygun krediyi hangi banka veriyor? olmaktadır. Bu sorunun cevabını öğrenmek için tüm bankaların koşullarını öğrenmek, incelemek ve bir teraziye koyup değerlendirmek gerekir. Başvuru yapacak çiftçilerin önce kendi durumlarını, beklentilerini ve banka şartlarını değerlendirmesi, sonunda da kendisi için en uygun olanı seçmesi en sağlıklı karar olacaktır.

Çiftçiler İçin Bankalar Ne Destekler Veriyor?

Çiftçilerimiz her bankanın sayfasına girip ilgili bölümdeki bilgileri ve şartları detaylı şekilde okuyarak karar vermelidirler. Biz sizler için özet olarak bazı bankaların çiftçilere özel destekleri nelerdir sıralamaya çalıştık;

  • Türkiye Ekonomi Bankası: ÇKS sahiplerine verdiği; kredi garanti fonu girişimci kredisi ve taksitli ticari kredi olarak 2 tip kredi modeli vardır.
  • Garanti Bankası: Hasat ödemeli olarak yılda bir kez ödeme alınan 12 aydan 60 aya kadar vadesi olabilen uygun oranlı kredilerdir. Süt hayvancılığı, Tarımsal projeler için verilir.
  • Halkbank: 48 aya kadar vadeli, sera, tarımsal sulama düzeneği, hibe programı, TMO makbuzu karşılığı, topraksız tarım ve traktör ve tarım makineleri modelleri olan uygun oranlı krediler verilir.
  • Vakıfbank: Hasat ödemeli olarak yılda bir ödemesi olan, süt hayvancılığı, sera, kontratlı üretim, organik, tarım, TMO makbuz senetli, besi hayvancılığı gibi modelleri olan uygun oranlı krediler verilir.
  • Şekerbank: 69 aya kadar kredi olanağı ile hasat ödemeli kredi imkanı veren bankalar arasında Şekerbank’ta bulunur. 3 ay, 6 ay ve yılda bir ödeme imkanı vermektedir.
  • İş Bankası: Yine hasat zamanı yani yılda bir ödeme imkanı sunan, İmece kartla çok farklı imkanları çiftçilere sağlayan bir kredi sistemi vardır.
  • Ziraat Bankası: Resmi gazete bilgisi ile, tarımsal üretim için düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kararına bağlı olarak Ziraat Bankası faizsiz ve düşük faizli krediler vermektedir. 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı mevcuttur.

Bu bankalar dışında da Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Fibabank ve Kuveyt Türk bankaları da farklı modellerle çiftçiye yönelik kredi destekleri vermektedir. Çiftçiye en uygun krediyi hangi banka veriyor sorusunun cevabı ise başvuruyu yapan da gizli desek yanlış olmaz.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.