«
 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Çocuklara Banka Kartı Nasıl Çıkartılır?

Çocuklara Banka Kartı Nasıl Çıkartılır?

78 Çocuklara Banka Kartı Nasıl Çıkartılır

Çocuklara Banka Kartı Nasıl Çıkartılır?

Günümüzde ihtiyaçlar gereği aileler 18 yaş altı çocuklara banka kartı nasıl çıkartılır? sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Öncelikle 18 yaşından küçük bireylerin aileleri veya vasileri aracılığıyla bankalar kart imkanı sunuyor. Bu süreçte çocuğu için kart çıkarmak isteyen aileler kimlik fotokopisi ve kart çıkarmaya izin verdiğine dair imza atmak zorundadır. Bazı bankalar 1.derece yakını kabul ederek kart vermektedir. Ancak çoğu banka aile ve vasisi üzerinden kart vermektedir.

18 Yaş Altı Kart Veren Bankaların Listesi

18 yaş altı kart başvurusu için bireyler tek başına başvuru yapamaz. Bunun sonucunda aileler veya çocuğun vasisi başvuru yapmalıdır. Sizleri bilgilendirmek için aşağıda 18 yaş altı gençlere kart veren bankaların listesi aşağıda yer alıyor.

 1. Akbank
 2. Vakıfbank
 3. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 4. ING Turuncu Hesap
 5. Ziraat Bankası
 6. TEB Global Genç Hesap
 7. Garanti BBVA Genç Kart
 8. İş Bankası

Banka Kartı Kaç Yaşında Çıkarılır?

Banka kartını çıkarmanın yaşı bankadan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler tek başına banka hesabı açamaz. Ancak banka kartı çıkarmak için veliler veya vasileri başvuruda bulunmalıdır. Çünkü 18 yaşından küçük birinin banka da imza yetkisi yoktur. Böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Bu sebeple banka kartı çıkarmak için aileler devreye girmek durumundadır.

Bankada hesap açma yaşı 18’dir. Bireyler hesap açmak istediklerinde ailesi ile yukarıda belirttiğimiz bankalardan herhangi birine başvuru yapabilir. Çocuk hesabına sahip olmak için ailelerin izinler gerekmektedir. Çoğu banka için bu durum söz konusudur. 18 yaş altı çocukların vadeli hesap oluşturması için aile, vasi veya bazı bankalar 1.derece akraba imzası istemektedir.

Hiçbir banka da çocukların yetkisi bulunamaz. Bankalar çocukların yetkisi olmadığı için ailelerin yetkileri ve izinleri doğrultusunda kart vermektedir. Hesabın kontrolünü sağlamak bu sırada aileye veya vasi olan kişiye düşüyor. Gençlerin ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmesi için aileler kart başvuru yapabilir. Çocuklara banka kartı nasıl çıkartılır? adlı makalemizde tüm önemli bilgiler yer almaktadır.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.