«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Devrim Niteliginde Olan İota Hakında Bilmeniz Gereken Herşey .

Devrim Niteliginde Olan İota Hakında Bilmeniz Gereken Herşey .

17 IOTA hakkında bilmeniz gereken her şey

IOTA, Devrimsel bir üçüncü nesil kripto para birimidir. IOTA 2016 yılında kısa bir tasarım aşamasından sonra tanıtıldı. IOTA , Blockchain olmadan çalışmaktadır. Bu sayede, herhangi bir işlem ücreti ödemenize gerek kalmaz.

IOTA’yı Nedir ve özellikleri nelerdir?
OTA, tabiri caizse, makine ve veri ekonomisinin vazgeçilmez ismi olmak istiyor. IOTA’nın vizyonuna göre, gelecekte arabalar kendi cüzdanına sahip olabilecek ve bu gibi altyapı için otomatik olarak ödeme sistemleri geliştirilecek. Otopark ve yakıt ücretleri bu sayede otomatik olarak ödenebilecektir.
IOTA’yı özel yapan, Tangle adı verilen bir teknolojiyi kullanması ve bu sayede, herhangi bir işlem ücreti talep etmemesidir. Bitcoin gibi blok zinciri kullanmak yerine “DAG” ismi verilen ve örümcek ağı’na benzetilen bir sistem kullanmaktadır. Kısaca diğer kripto paralardan onu farklı kılan özelliklere bakarsak;
⦁ Yüksek işlem sayısı elde edebilme kabiliyetine sahiptir.
⦁ İşlem ücreti yoktur.
⦁ Madencilik mevcut değil.
⦁ Kuantum bilgisayarlara karşı güvenliklidir.


IOTA nasıl satın alınır ve cüzdan nasıl oluşturulur?
IOTA, piyasadaki en popüler kripto paralardan biridir, ancak bu kripto para birimi yalnızca birkaç borsada satın alınabilir durumdadır. IOTA’yı saklamanın birkaç yolu mevcuttur. IOTA henüz çok genç olduğu için cüzdanların hepsin de kullanılabilir değil.
3 adet cüzdan seçeneğine sahiptir. Bunlar;
⦁ IOTA MASAÜSTÜ CÜZDANI
IOTA’nın resmi masaüstü cüzdanı mevcuttur. Cüzdan, Github üzerinden indirilebilir. Oluşturacağınız parola, yalnızca büyük harflerden ve 9 sayı toplam 81 karakterden oluşmalıdır. Herhangi bir popüler şifre yöneticisi şifreyi sizin için oluşturabilir.

⦁ IOTA KÂĞIT CÜZDANI
Evet, yanlış duymadınız! Bir kağıt cüzdan sistemine sahip fiziki olarak tutabileceğiniz bir sistem. BURADAN daha sonra çıktı alabileceğiniz bir IOTA Kâğıt Cüzdanı oluşturulabilirsiniz. Tasarımı oldukça basittir ve görevini yerine getirebilmektedir.

⦁ IOTA MOBİL CÜZDANI
IOTA, android ve ios üzerinde bir mobil cüzdana sahiptir. Ancak bu versiyonu henüz betada olduğu için bazı sorunlar yaşamanız muhtemel olabilir.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.