«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. E-Devletten Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

E-Devletten Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

yeni-24-1

E-Devletten Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Günümüz ekonomik koşullarında kredi çekmek isteyenlerin sayısının artması, kredi notunu daha değerli hale getirmiştir ve vatandaşlarımız devletin sitesinden e-devlet kredi notumu nasıl öğrenirim aramasını sık sık yapmaktadır. Kredi notunun iyi olması kredi çekme işlemlerinden olumlu sonuç alabilmenin ilk ve en önemli koşulu durumundadır.

E-devlet üzerinden ücret ödemeden kredi notunu öğrenmek için sorgulama yapmak mümkün olmaktadır. E-devlet; 2019 senesinden beri tüm finans kurumlarının kredi limit ve borç bilgilerinin içinde olduğu Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu adını verdiği raporu ücretsiz bir şekilde online sistemden paylaşmaktadır. Ancak bu ayda bir kez yapıldığında bu şekilde ücretsizdir.

E-Devletten Kredi Notu Öğrenme İçin Ne Yapılmalıdır?

Kredi notunu öğrenmek ve kredi notuna bağlı olarak kredi çekip çekemeyeceğini veya çekebiliyorsa bile ne kadara kadar çekebildiğini bilmek isteyen, buna göre de mali planını yapmak isteğindeki vatandaşlarımız için, e-devletten kredi notu öğrenmek için ne yapılmalıdır sorusunun adım adım şu şekilde özetleyebiliriz;

  • İlk adım olarak e-devlete şifreniz ile girmeniz ve kimlik doğrulandıktan sonra da “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza gelecek sayfada “Çek Bilgileri” veya “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” raporları gözükecektir. Bunlardan biri seçmek gerekmektedir.
  • Bu talepten sonra ise yanıt gelmesi için süre minimum 2 saat maksimum 24 saattir.
  • Süre sonunda rapor hazır olur ve SMS ile raporunuz hazır bilgisi size gönderilir.
  • Bu SMS dahilinde bir şifre de olur. Bu şifre hazır olan raporu indirmek için gereklidir.
  • Bu SMS’i takiben tekrar aynı şekilde e-devlete girilir ve Risk Merkezi Raporu Başvurusu bölümüne tıklanır.
  • Türkiye Bankalar Birliği sizi doğrulama ekranına yönlendirir ve ardından SMS ile gelen şifreyi girerek rapora ulaşabilirsiniz.

E-devlet kredi notumu nasıl öğrenebilirim sorusuna cevabı bulduktan sonra ise artık kredi çekme şansınız olup olmadığına, çekebilseniz bile ne kadar ve ne şartlarda çekebileceğinizin değerlendirmesi ve araştırması aşamasına geçebilirsiniz. Tabi bir de düşük bir kredi notuna sahipseniz bunu yükseltmenin yollarını aramak ve bu yönde adımlar atmak gelecek için daha önemlidir.


How Can I Find Out My Credit Score From E-Government?

The increase in the number of those who want to take out loans in today’s economic conditions has made the credit rating more valuable and our citizens frequently search for how to learn my e-government credit rating from the government’s website. Having a good credit score is the first and most important condition for getting a positive result from loan withdrawals.

It is possible to make inquiries to learn the credit rating without paying a fee via e-government. e-government; Since 2019, the Banks Association of Turkey Risk Center Report, which includes credit limit and debt information of all financial institutions, is freely available online. But this way it’s free when done once a month.

What Should Be Done to Learn a Credit Score from E-Government?

We can summarize the step-by-step question of what should be done to learn a credit rating from e-government for our citizens who want to learn the credit rating and whether they can take a loan depending on the credit rating or how much they can withdraw, and accordingly want to make their financial plan;

● As the first step, you need to enter e-government with your password and after verifying your identity, click on the “Risk Center Report Application” section.
● “Check Information” or “Credit Limit and Debt Information” reports will appear on the next page. It is necessary to choose one of them.
● After this request, the time for a response is minimum 2 hours and maximum 24 hours.
● At the end of the period, the report is ready and your report ready information is sent to you via SMS.
● This SMS also includes a password. This password is required to download the ready report.
● Following this SMS, e-government is entered in the same way and clicked on the Risk Center Report Application section.
● The Banks Association of Turkey will direct you to the verification screen, and then you can access the report by entering the password received via SMS.

After you find the answer to the question of how can I find out my e-government credit rating, you can now proceed to the evaluation and research stage of whether you have a chance to take out a loan, and even if you can, how much and under what conditions. Of course, if you have a low credit score, it is more important for the future to seek ways to increase it and take steps in this direction.

Faydalı Sitelerimiz

Memur Ol – Memur ve İşçi alımları ve bununla birlikte tüm kamu alımlarını sizler için araştırıp ilginize sunan Haber siteniz.
Spor Haber TR –  Spor yorum uzmanlarının özetlerini değerlendirerek kısa ve öz analizler yapmak ve doğru sonucu değerli okurlarımıza sunmak için çalışan spor haber siteniz.
Olsada Yesek – OlsadaYesek Nedir ? Hayatımızda en önemli yerin sahibi olan, o vazgeçilmez lezzetlerin tarifleri bir gün mutlaka sofralarımızda yer alacak.
Asker Ol – Askerlik ve Asker alımları hakkında aradığınız her bilgiyi sizler için en doğru kaynaklardan detaylı olarak araştırıp sunan blog siteniz.
Bursa Kombi Teknik Servis – Kombi tamiri, arıza kodları ve bilimum diğer tüm elektronik cihazların arıza kodları ve çözümleri hakkında sizlere bilgi veren blog siteniz.
Trader Takip – Sizler için Döviz, Altın ve Kripto üzerine Trader’ların paylaştığı gönderileri araştırıp anında yayınlayan blog siteniz.
Travels Guide Turkey – Türkiye hakkında gezilip görülmesi gereken her durağı ve noktayı sizler için araştırıp tatil planlarınızı kolaylaştırmanızı sağlayan bilgileri veren blog siteniz.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.