«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Go Pro Özellikleri ve Fonksiyonları

Go Pro Özellikleri ve Fonksiyonları

01 go pro

Go Pro Özellikleri ile insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Go Pro, bir diğer adıyla aksiyon kamera olarak bilinen bu muhteşem teknolojik ürün ilgilileri için mükemmel kolaylıklar sağlamakta. Hem çok az yer kaplıyor hem de Go Pro özellikleri ile herkesin yakından tanıdığı devasa kamera sistemlerini aratmıyor.


Go Pro ilk olarak 2002 yılında Nick Woodman adlı bir girişimci tarafından kuruldu. Kendisi çok iyi bir sörfçü idi. Nick Woodman amatör fotoğrafçıların erişebileceği, uygun fiyatlı olacak şekilde aksiyon görüntüleri kayıt altına alabilen bir kameranın gerekli olduğunu düşündü. Bu kamera hem küçük hem de kaliteli görüntüler yakalayabilecek kıvamda olmalıydı.


Günümüzde özellikle Youtuberlerin kullandığı bu aksiyon kameralar çok ilgi çekmekte. Geçtiğimiz aylarda Hero8 Modeli piyasaya sunuldu. 4k kamera şuanda piyasada 3 bin lira civarlarında satılıyor.


Su geçirmeyen kamerayı bisiklet, kask gibi eşyalara sabitlemek mümkün. Kaska da takarak çekim yapabileceğiniz bu kafa kameraları ‘nı birçok yerde kullanılıyor. Su alti kamera olarak da bilinen Go Pro suyun altında 10 metreye kadar su dayanıklı. Ayrıca Go-Pro için tasarlanmış askılıklar ile göğüse ve ya tripotlar yardımı ile herhangi bir yere sabitlenebiliyor. Yalnız bu aksiyon kamerayı alırsanız depolama hafızası yüksek bir hafıza kartı da almalısınız. 4k kamera ‘sı ile çekim yapan bu benzersiz kameranın kaydedeceği videoları ancak bu şekilde depolayabilirsiniz.


Go Pro Özellikleri Hero8
Ses ile Kontrol
Gelişmiş Rüzgar Gürültüsü Azaltma
Tüm Fotoğraf Modları İçin Raw
Presets ( Hazır Ayarlar )
Ekran Kısayolları
Dokunmatik Ekran
Touch Zoom
Portre Çekimi
Fotoğraf Zamanlayıcı
Short Clips
Dayanıklı + Su Geçirmez
4k kamera
8 Kat Ağır Çekim
100 – Mbps Bit Hızı
HEVC Video Formatı
GPS + Hareket Sensörleri
Bakma, Gülümseme, Göz Kırpma + Ortam Algılama
Go-Pro Plus ile Buluta Otomatik Yedekleme
Hızlı Şarj Özelliği
Go Pro Bağlantı Parçaları + Aksesuarları ile Uyumlu

Ses İle Kontrol
İlk sırada kesinlikle bu özellik olmalı. I Phone telefonlarda bulunan SİRİ özelliğini çoğunuz artık biliyorsunuz. Bu özelliği SİRİ ye benzetebilirsiniz fakat SİRİ den kat kat daha iyi bir uyum ve anlama mekanizmasına sahip. Hero8 modeline 14 farklı ses komutu ile emir verilebiliyor. Hatta kamera kapalıyken “Go-Pro turn on” komutu ile açılabiliyor. Yalnız kameranın desteklediği diller arasında Türkçe mevcut değil. Bir sonraki modellerinde Türkçe dil desteğinin gelmesi bekleniyor.


Go Pro Özellikleri; Gelişmiş Rüzgar Gürültüsü Azaltma
Kamera adı üzerinde aksiyon kamerası olduğundan dolayı çeşitli yerlerde ve zamanlarda çekimini gerçekleştireceğiniz videolara doğal sesler kesinlikle karışacaktır. Bu özellik tam bu probleme karşılık olarak tasarlanmış. Sayesinde dışarıdan gelecek rüzgar vs. gibi gürültü kirliliğini azaltacak ve daha kaliteli içerikler hazırlanabilir.


Presents ( Hazır Ayarlar )
Hero8 kameranızı Standart, Aktivite, Sinematik, Ağır Çekim gibi modlar ayarlanabiliyor. Bu özelliği dikkatli kullanmakta fayda var. Aksiyon videosu çekerken kameranın modunun Sinematik modda kalmasını kimse istemez!


Go Pro Özellikleri; Dokunmatik Ekran
Artık kafamızı nereye çevirirsek çevirelim her yerde dokunmatik cihazlar görür olduk. Böyle bir cihazda dokunmatik özelliğin olmaması kesinlikle hayal kırıklığı olurdu.
Touch Zoom
Touch Zoom sayesinde videoları yakınlaştırma veya uzaklaştırma ayarları yaparak görüntü kalitesi bozulmadan istenilen biçimde çekim gerçekleştirmek mümkün.
Go Pro Özellikleri;Portre Çekimi
Sosyal medya hesaplarınızda kullanıcılar kendi fotoğraflarını paylaşmak için bu özellikten faydalanıyorlar. Arka tarafı hafifçe buğulandırarak gösterilmek isteneni ön plana çıkartıyor.
Fotoğraf Zamanlayıcı
Her telefonda veya kamerada bu özellik artık bulunuyor. Kamerayı zamanlayarak kadraja kullanıcının da girmesi mümkün. İngilizce biliyorsanız komut vererek fotoğraf çektirebilirsiniz.
Short Clips
15 veya 30 saniye aralıklarında paylaşmaya en uygun şekilde kısa çekimler yapılabiliyor.
Dayanık + Su Geçirmez
Suyun altında 10 metreye kadar dayanıklıdır. Özellikle yüzme sporu ile ilgilenenler için muhteşem bir özelliktir.

Go Pro Özellikleri; 4 K Video Çekimi
HD görüntü 1080p biliyorsunuz. Ancak bu kamera HD görüntünün 4 katı kadar kaliteli video çekebiliyor. Günümüzde bu videoları oynayabilecek monitör veya televizyon sayısı bile kısıtlı iken böyle ufacık bir makinenin bu denli muhteşem videolar çekiyor olması dudak uçuklatıcı.
8X Ağır Çekim
Videoları normalden 8 kat daha fazla yavaşlatarak detaylara önem veriliyor.
Hızlı Şarj Özelliği
Normalden %40 kadar daha hızlı şarj ediyor.
Go-Pro’nun bir başka özelliği ise video çekme işlemi devam ederken belirli aralıklar ile fotoğraf çekmesi. Bu özelliği aktifleştirildiği zaman kullanıcının belirlemiş olduğu süre aralıkları içerisinde kamera fotoğraf çekiyor. Su geçirmez kamera ile birçok aksiyon videosu ve fotoğrafı üretilebiliyor.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.