«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir?

Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir?

88 Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir

Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir?

Foreks piyasasında hangi bankada platin hesabı açılabilir? ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle platin’e yatırım yapmanın pek çok yöntemi bulunmaktadır. Fiziksel olarak piyasadan platin satın alınabilir. Günümüzde bazı yatırımcılar platin alarak avantaj elde edeceğini belirtiyor. Son zamanlar da insanlar yatırım yapmak için farklı araçları inceliyor. Nadir olarak tercih edilen platin hesabı günümüzde merak konusu olmaya başladı. Özellikle maden olduğu için günümüzde önemli bir yatırım aracı olarak görünmektedir. Türkiye’de aşağıda belirttiğimiz bankalar platin hesap hizmeti sunuyor.

  • Kuveyt Türk Platin Hesabı
  • Emlak Katılım Bankası Platin Hesabı

Platin hesabı açmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz bankalardan birini tercih edebilirsiniz. Kuveyt Türk platin vadesiz hesabı açarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda maden alıp satarken EUR, USD ve TL olarak tercihte bulunabilirsiniz. Aldığınız platin saflık açısından 1000 şekilde belirlenmiştir. Dolayısı ile yatırım portföyünüze eklemek istiyorsanız 1 TL’ye bile yatırım yapma hakkına sahipsiniz.

Kuveyt Türk Platin Hesabı Özellikleri

Kuveyt Türk platin hesabı özellikleri aşağıda yer alıyor.

  • Pek çok platin hesabınız bulunuyor ise hesaplar arası havale yapma hakkına sahipsiniz.
  • Düzenli olarak alım satım talimatları verilebilirsiniz.
  • İstediğiniz fiyata geldiğinde alıp satabilirsiniz.
  • Platin hesabı gerçek bir kişi üzerine tanımlıysa eğer hesapta bulunan paranın 150 bin TL’ye kadarlık olan kısmı TL mevduat gibi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından güvence altına alınmaktadır.

Emlak Katılım Bankası Platin Hesap Hakkında Bilgi

Emlak katılım bankası platin hesabı cari hesap şeklinde kullanabileceğiniz banka hesabı açmanızı amaçlar. Emlak Katılım Bankası aracılığıyla binde bin saflıkta platin alabilirsiniz. Aynı zamanda cari hesap özelliği ile platin hesabınızda var olan platini altın veya gümüşe çevirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartı borcunuzu veya kredinizi de ödeyebilirsiniz.

Emlak Katılım Bankası platin hesabınız sayesinde fatura borcunuzu kolaylıkla ödeme imkanını elde edebilirsiniz. Bu süreçte hiçbir vergi veya masraf ödemekle mükellef değilsiniz. Almayı planladığınız platin 1000 saflık olarak belirlenmiştir. Hangi bankada platin hesabı açılabilir? diyorsanız eğer sizler de Emlak Katılım Bankası aracılığıyla platin hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.