«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. HANGİ BANKALAR KGF (KREDİ GARANTİ FONU) VERMEKTEDİR?

HANGİ BANKALAR KGF (KREDİ GARANTİ FONU) VERMEKTEDİR?

hangi bankalar kgf vermektedir

Kgf yani kredi garanti fonu, kobi ya da kobi dışı işletmelerin teminat problemi sebebiyle kredi alamadıkları durumlarda kefil olarak finansman açısından ihtiyaç duyulan desteği sunmaktadır.


Kredi garanti fonu veren bankalar ile kredi garanti fonu arasında tek çeşit bir protokol imzalanırken, kefalet uygulaması yönünden ise bankalar arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Kefalet talepleri banka tarafından alınmasının ardından geliş tarihi esas alınarak işlem sonuçlandırılmaktadır.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI AKBANK KREDİSİ
Kredi Garanti Fonu ile anlaşma imzalamış olan Akbank, kredi garanti fonu teminatı ile kredi veren bankalar arasında yerini almış ve kefalet desteği sayesinde KOBİ ve işletmelere kredi sağlamaktadır. İhitiyaç durumunda finansman sağlamak için banka kredisi kullanmayı isteyen yatırım sahibi ya da işletme sahibi kişiler Akbank şubelerine başvuruda bulunabilecekleri gibi Akbank mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI TÜRKİYE FİNANSBANK KREDİSİ
Kredi Garanti Fonu teminatı ile kredi veren bankalar içerisinde yer alan Türkiye Finans Bankası, kredi garanti fonu destekli kredi imkanları sayesinde finansman ihtiyaçları bulunan KOBİ’lere destek vermektedir. Sektöre destek açısından farklı imkanlar sunan Türkiye Finans Bankası, kredi garanti fonu kefaleti ile KOBİ’lere en çok kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. KGF ile kredi kullanmak isteyen KOBİ’ler Türkiye Finans Bankası şubelerine giderek KGF destekli krediler hakkında detaylı bilgileri alabilirler, projeleri ya da yatırımları için gerekli olan teminatı sağlayabilirler.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI VAKIFBANK KREDİSİ
Teminat problemi çeken KOBİ ve işletmelere kredi garanti fonu teminatlı kredi veren bankalar arasından biri olan Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile imzalamış olduğu protokol kapsamında farklı vade ve limitler ile kredi imkanı sunuyor.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI GARANTİ BBVA KREDİSİ
Nakite ihtiyacı olan ya da yatırım sermayesi ihtiyacı bulunan ve bu ihtiyacı karşılamak isteyen KOBİ ve işletmelere kredi garanti fonu teminatlı kredi veren bankalardan biri olarak Garanti BBVA, Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) ile KGF kefaleti sayesinde kredi kullanabilmektedir. Kredi başvurusu için KGF başvuru formu doldurulurak başvuru yapılabileceği gibi şubelerden ya da 444KOBI (4445624) üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir. Kefalet başvurusu için Garanti BBVA en az 6 ay vade imkanı sunarken, en fazla 5 yıla kadar vade imkanı sunmaktadır.

KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI DENİZBANK KREDİSİ
Kredi garanti fonu teminat ile kredi veren bankalardan birisi olan Denizbank, yeterli miktarda teminatı olmayan KOBİ ve işletmelere kredi garanti fonu işbirliği ile finansal destek sağlıyor. Teminat sıkıntısını çözmek isteyen KOBİ ve işletmelere Denizbank KGF Destek Hattı olan 0 212 355 10 55’i arayarak bilgi alabileceği gibi Denizbank şubeleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirler.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI ŞEKERBANK KREDİSİ
Esnaflara, işletmelere ya da KOBİ’lere finansman desteği sağlamakta olan Şekerbank, kredi garanti fonu teminatı ile kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. KOBİ ve işletmelerin teminatlarının yetersiz kaldığı zamanlarda “Şekerbank Üretene Destek Hattı” olan “444 00 29”’u aramaları ya da Şekerbank şubelerine başvuruda bulunmaları ile kredi kullanma imkanı sağlanabilmektedir.


KREDİ GARANTİ FONU TEMİNATLI ZİRAAT BANKASI KREDİSİ
Çeşitli kredi seçenekleri ile bireysel ya da kurumsal müşterilerine finansal destek sağlamakta olan Ziraat Bankası, kredi garanti fonu teminatlı kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Kredi garanti fonu teminatı ile kredi başvuruları Ziraat Bankası şubeleri vasıtasıyla gerçekleştirilmekte olup, bir yıl ödemesiz beş yıla kadar işletme kredisi imkanı sunarken, yatırım kredilerinde ise üç yıl anapara ödemesiz on yıla kadar vade seçenekleri sunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.