«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi

Devletin çiftçilere verdiği hibe ve uygun kredilerin sonu yok demek mümkündür. Harman ödemeli çiftçi kredisi de bunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Harman ödemeli çiftçi kredisi, bankaların çiftçilere özel olarak hazırladığı, senede bir kez hasat vakti ürünlerden kazanılan nakit akış durumuna göre belirlenen kredilerdir.

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi Neler İçin Verilir?

Bu kredi modelinde, koyun, sığır, keçi gibi hayvanların yanı sıra yem, gübre, traktör gibi alımlar içinde kredi kullanılabilir ve ödemeleri sadece senede bir kez hasat vakti yapılmaktadır. Harman ödemeli çiftçi kredisi nelere verilir sorusunun cevabına ek olarak, inşaat gerektiren seralar, tesis yenilemeleri, sulama ve yağmurlama sistemlerinin kurulması, su ürünlerine destek ve arıcılık işi desteği gibi konularda da kredi verilmekte ve aynı şekilde ödeme planı olarak senede 1 hasat vakti ödeme hatta 2 seneye kadar da erteleme imkanları sunulmaktadır. Bu krediyi alabilmek için, gereken şartlar ve belgelerin hazır edilmesi ve uygun olan bankaya başvuru yeterli olacaktır.

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi Hangi Bankalardan Alınabilir?

Hasat ödemeli çiftçi kredisi alınabilen bankalar; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank Şekerbank olarak sıralanmaktadır. Her birinin birçok kriteri ve talep ettikleri belgeleri aynı olsa da bazı farklılıkları mevcuttur. Hepsini tek tek incelemek ve şartları en uygun olanı seçip gerekli belgelerle başvuruları yapmak en sağlıklı karar olacaktır. Bankaların konuyla ilgili sayfalarında tüm detayları ve birbirlerinden farklı detayları bulunmaktadır.

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi İçin Bankalar Ne İster?

Tüm bankaların ana talebi kredi borcunu ödeyebilecek bir kişi olması ve bu iş konusunda yeterliliğinin olmasıdır. Çünkü verdiği kredi desteği ile verimli işler yapabilecek fazlasıyla kazanabilecek kişiler ve geri ödemelerini de rahat yapabilecek kişiler olacaktır. Genel olarak bankaların harman ödemeli çiftçi kredisi için talep ettiği ana belgeler; başvuran kişinin nüfus cüzdanı, ÇKS belgesi, kredi karşılığı gereken teminat belgeleri, işletme arazisi ile ilgili tapu ya da kira belgesi ve bankaya göre süresi değişiklik gösterebilen işletmenin faaliyetlerine dair bilançolar ve gelir tablosu raporları olarak sıralanabilir.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.