«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. İş Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

İş Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

İş Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

İş Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?                      

Bankaların işlem saatleri ufak tefek farklılıklar olmakla beraber ortalama olarak mesai saatleri dahilinde olmaktadır. İş bankası mesai saatleri 09:00 ile 17:00 arasıdır. EFT işlemleri takribi olarak bankaların mesai saatlerine yakın olduğunu düşünürsek 09:00 ile 17:00 arası iş bankasında işlem yapmak için uygun saat aralığıdır.

İşlem için zaman aralığı net olarak bilinmek isterse bireysel müşterilerde 08:30 ile 17:00 arası gerçekleştirilir. Ticari işlemlerde farklı ve ticari toplu para transferi işlemleri de farklı zaman aralıklarında gerçekleştirilmektedir. Ticari hesap tekli gönderim yapmak isterse 08:30 ile 17:00 arasında işlemini gerçekleştirmelidir. Ticari hesap çoklu transfer yapılacak ise 08:30 ile 16:30 arasında gerçekleştirilmesi gerekir.

EFT İşlemi Aynı Gün Hesaba Geçer Mi?

EFT hesaptan başka bankaya para transferi yapılırken zaman aralığı dikkate değer bir konudur. Belirli zaman aralığında gönderilmeyen EFT işlemleri takip eden günün işlem saatleri başlayınca transferi banka gerçekleştirecektir. Transfer gerçekleşince 10-15 dakika içinde para karşı hesaba geçmiş olacaktır. Bu süre bazen 30 dakikayı bulmaktadır. Bu zaman aşımının sebebi iş yoğunluğudur. Yoğunluk fazla ise aktarım süresi uzar. Yoğunluk az ise çok kısa sürelerde karşı hesapta para aktif hale gelir.  

EFT İşlemi Hafta Sonuna Gelirse Ne Olur?

EFT işlemi hafta içi günlerde belirli işlem saatlerinde bir bankadan başka bir bankaya para transferi yapılmasıdır. Bu işlem çeşitli nedenlerle hafta sonuna denk gelirse karşı hesaba para geçişi sağlanamaz. Hafta başlangıcında ilk işlem saatlerinde beklenen geçiş sağlanarak karşı hesapta para tanımlanır. EFT yapmak durumunda isek işlem saatlerini gözetmekte fayda var.

EFT İşlemi Gerçekleşmezse Ne Yapılır?

EFT gerçekleşmemesinin ilk sebebi İş Bankası EFT saatleri dışında EFT ile transfer sağlamaya çalışmak olacaktır. Bunun haricinde işlem sırasında bilgi hatası yapmak dda aktarımı engeller. Bilgiler kontrol edilerek gönderim yapılmalı. Eğer mobil cihazdan eft yapılıyor ise bakiye yetersizliği de para aktarımının gerçekleşmeme sebebidir. Başka birr durumdan şüphe duyulursa İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek altta yatan sebep bulunmalıdır. Teknik ya da farklı sebepler gönderimi engelleyebilir.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.