«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. KANTARON YAĞI SİVİLCELERE İYİ GELİR Mİ?

KANTARON YAĞI SİVİLCELERE İYİ GELİR Mİ?

01 konturon yagı

Kantaron yağının birçok şeye faydası olduğu bilinmektedir. Son zamanlarda da tekrardan yükselişe gelmiş durumda. Peki bu kantaron yağının içeriği nedir? Kantaron yağı, sarı ya da pembe kantaron bitkilerinden elde edilir. Yetiştirilmesi kolay bir bitkidir. İçeriğinde birçok faydalı asit, C ve A vitaminini içerir.

En popüler kullanımı bilindiği üzere yanık, güneş yanıkları, sıyrık ve yara dokusu (açık yara dokusuna asla temas edilmemelidir.) gibi bölgelerde kullanımıdır.

Kantaron yağının bu kadar iyileştirme özelliği varsa sivilcelerimiz ve sivilce izlerimiz için kullanmak doğru olur mu?
Yapılan araştırmalarda sarı kantaron yağının cilt lekeleri üzerine iyileştirici etkileri bulunmuştur. Düzenli ve doğru kullanımlarda sivilceleri azaltmada ve cilt derisini iyileştirme etkisi de bulunmaktadır.

Evet bu mümkündür ama her şeyde olduğu gibi tüm ciltlerde aynı etkiyi yaratmıyor, ondan dolayı %100 etki beklemek doğru olmaz. Burada cildinizi iyi tanıyor olmanız gerekmektedir.

Aşırı yağlı bir cilde sahipseniz yağı tüm yüze kullanmak cildinizi ekstra yağlandırabilir.

Ya kontrollü kullanmanız gerekecek ya da başka çözüm yollarına başvuracaksınız.

En önemlisi de eğer kantaron yağına karşı bir alerjiniz varsa da kullanmaktan sakının.

Çok akneli durumdaysa cildiniz sakinleşmesini beklerseniz daha iyi olur.

Ayrıca tek kantaron yağı çözümünüz olmayacaktır bunun için destekleyici şeyler yaparak etkisini arttırabilirsiniz.

Böylece hem temiz hem de sivilcesiz bir cilde kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Eğer kullandığınız bir peeling varsa yüzünüze kullanın daha sonrasında kullandığınız bir tonik varsa tonik ile yoksa gül suyu ile yüzünüzü temizleyin böylece gün boyunca yüzünüze yapışan kir ve tozları temizlemiş olup etki etmesini istediğimiz cilt derisine gelmiş olacağız.

Daha sonra bir pamuğa 8-9 damla kantaron yağını damlatıp yüzünüze nazikçe sürün bu noktada gözaltına sürmemeye özen gösterin. Bu işlemleri gece yatmadan önce uygulamanızı öneririm çünkü hem gün içerisinde yağlı bir ciltle dolaşmamış olursun hem de gece yatarken daha iyi cilde nüfuz etmiş olur.

Sabah kalktığınızda da günlük cilt bakım rutinlerinizi yapabilirsiniz. Eğer bir cilt rutininiz yoksa gül suyu ile tekrardan yüzünüzü temizlemenizi öneririm bu işlemle yağın kalıntıları ve gece yapışan tozlardan temizlenmiş olacaksınız.

Bütün bu işlemleri gün aşırı ve düzenli yapmaya devam edin.


Kantaron yağına başlamadan önce yapılması gereken ilk şey kantaron yağını ilk olarak kolunuzda küçük bir yere sürüp herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğine bakmanız. Herhangi bir reaksiyonda kullanmaya hiç başlamamanız.

Yağı sürdüğünüzde kaşıntı hissetmeniz normaldir çünkü cilt kendini yenilemektedir tıpkı iyileşen bir yaranın kabuğu gibi.

Fakat yanma ya da karıncalanma gibi hisler beklenen bir durum değildir bunu dikkate alın.

Kantaron yağını kullanırken unutmamamız gereken önemli bir noktada kantaron yağı kullandıktan sonra güneşle temasta bulunmamak çünkü kantaron yağında farklı asitler vardır ve bu asitler güneşle temasta bulunduğunuzda vücudunuzda çeşitli reaksiyonlarla tepkimeye girerler.

Bu tepkimeyle cilt üzerinde lekelenmeye ve tahribata yol açabilirler. Bu mucizevi bitkinin şifalarından faydalanılmalıdır. Dikkatli ve doğru kullanımda hayatınızdan hiç çıkaramayacağınız bir değer olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.