«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kişisel Gelişim İçin En İyi Kitaplar Hangileridir?

Kişisel Gelişim İçin En İyi Kitaplar Hangileridir?

02 kitap

Günümüzde öz gelişim kitaplarının sürekli olarak arttığını söylemek mümkün. Bununla birlikte bu kitapların okuyucuları da artmaktadır. Kendini geliştirmek için en iyi kitapları sıralamak gerekirse aşağıdaki en iyi kişisel gelişim kitaplarını inceleyebilirsiniz.

1-Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Birçok insanın en önemli problemlerinden biri fazla düşünmek ve yaşam kalitesini etkileyecek düzeyde her şeyi kafaya takmaktır. Fazla düşünmek ve kafaya takmak motivasyon, enerji ve özgüveni olumsuz etkileyerek kişinin günlük rutinine odaklanmasını engelleyebilir.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabında her şeyi kafaya takan kişilere önemli tavsiyeler verilmekte ve fazla düşünmeyi törpüleyebilmek için içerisinde güzel hikayeler barındırmaktadır.

Kitabın en etkileyici cümlelerinden biri “Bir şeyi çok fazla kafaya takıyorsanız o zaman kafaya takacak başka bir şey bulun” dur.

2-Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Bu kitap, hayatta başarılı olmak için hangi alışkanlıkları edinmemiz gerektiğini öğütleyen en önemli öz gelişim kitaplarından biridir. Alışkanlıklarımız, hayattaki başarımızı ve etkinliğimizi etkileyen etmenlerdir. Bu nedenle başarılı ve etkili insanların en önemli 7 özelliğini analiz eden Covey, günlük hayatımızda etkili bir insan olmak için hangi alışkanlıkları edinmemiz gerektiğinin de bir listesini çıkarmış:

*Proaktif ol
*Sonunu düşünerek işe başla
*Önemli işlere öncelik ver
*Kazan-Kazan diye düşün
*Önce anlamaya çalış sonra anlaşılmaya
*Sinerji yarat
*Baltayı bile

3-Her Şey Seninle Başlar

Bu kitabın kapağında da görebileceğiniz gibi 8 yılda 1.100.000 adet satılan bu kitap Türkiye rekoru kırmıştır. Mümin Sekman bu kitabında çaresizlik ve başarılı olmanın öğrenilen bir durum olduğu üzerine vurgu yapmıştır. Yazar, bu kitapta her şey seninle başlar diyerek kişinin doğru şeyi yapmak için beklememesi gerektiğini ve her şeyin kişinin kendisine bağlı olduğunu vurgulamaktadır.

4-Sır

Bu kitap evrenin çekim gücünü en açık şekilde gözler önüne seriyor. Evrene hangi enerjiyi gönderirseniz bir yankı gibi bu enerji size geri dönecektir.

5-Düşünce Gücüyle Tedavi

Bu kitapta, tüm hastalıkların sebebinin psikolojik olduğuna vurgu yapılıyor. İstemediğimiz sürece hasta olmayız ve fizyolojik tüm tepkilerin altında yatan psikolojik bir sebep vardır mesajını veren bu kitapta hangi fizyolojik hastalığı nasıl iyileştireceğinizi bulabilirsiniz. Hay, bu kitabında pozitif enerjiyi kendinize çektiğiniz zaman mutlu, sağlıklı ve sevecen bir insan olabileceğinizi açıklıyor.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.