«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kimler Alabilir?

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kimler Alabilir?

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kimler Alabilir

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kimler Alabilir?

Faizsiz kredi seçeneği arayan girişimcilere bulunmaz fırsat olan KOSGEB sıfır faizli kredi kimler alabilir?  Günümüzde sermaye biriktirerek iş kurmak neredeyse imkansız bir hal aldı. Dolayısıyla iş kurma, büyütme gibi girişimlerde bulunduğunuzda büyük çaplı bir miras kalmamışsa aklımıza ilk gelen kredi oluyor. Fakat banka kredileri faizli olduğu için bazen inanç açısından bazen de evdeki hesabın çarşıya uymamasından kredi almak külfet haline girilebiliyor. KOSGEB bu konuda rahatlatıcı bir fırsat sunuyor. Peki KOSGEB nedir?

KOSGEB Kimdir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı açılımı olan KOSGEB T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren bir kurumdur.

KOSGEB girişimcilere teknik danışmanlık, işletmecilik eğitimleri, maddi olanaklar sağlayarak işletme kurulup devamlılığının sürdürülmesi ve yurtiçi, yurtdışı girişimci vatandaşların desteklenmesi hedefli çalışır. Böylelikle küçük ve orta ölçekli işletmeler de ekonomide etkin rol almaya başlar. Bu bağlamda girişimcilere destek olarak ödenek ve krediler sunulur.

Sıfır Faizli Kredi Özellikleri

KOSGEB’in sunduğu kredi kullanım alanlarına ve yaşlara göre farklılıklar gösterir.

Unutulma aşamasındaki zanaatlerle uğraşanlar için limit 500 bin Türk Lirası’dır.

Vergi muafiyet belgesi bulunan girişimcilerin en üst limiti 500 bin Türk Lirası’dır.

Bir yıllık ustalık belgesi olan ve ustalık belgesi alanında en az bir yıl iş yapmış kişilere 500 bin Türk Lirası’dır.

35 yaş sınırının altında bulunan girişimcilere 300 bin Türk Lirası’dır.

Krediyi Kimler Alabilir?

Krediyi alabilmek için bazı kriterler vardır. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi’ni tamamlayanlar, 35 yaşını bitirmemiş girişiciler, ustalık belgesi aldığı alanda son bir senede işletme kurmuş olanlar, bir yıl geçmişli ustalık belgesine sahip olan vatandaşlar sıfır faizli kredi başvuru yapma hakkına sahiptirler.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsi geçen kriterler mevcut olan kişiler KOSGEB web sitesi adresinden elektornik hizmetler bölümünü seçer. Burada hızlı destek programı başvurusu ile forma erişir. Formu doldurarak sıfır faizli kredi başvurusunu yapmış olur.

Girişimcilerin merakla beklediği sıfır faizli kredi imkanı ile başvuru yapak isteyen kişilerin aklına KOSGEB sıfır faizli kredi kimler alabilir sorusu gelmekte. Bunun cevabını açıklamaya çalıştık.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.