«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kredi Kartını Nasıl Nakite Çeviririm?

Kredi Kartını Nasıl Nakite Çeviririm?

Kredi Kartını Nasıl Nakite Çeviririm

Kredi Kartını Nasıl Nakite Çeviririm?

Kredi kartı, kullanım limitlerine göre tüketicilere her zaman alışveriş yapma imkanı sağlayan bir aracı durumundadır. Tüketicilerin merak ettikleri önemli konulardan biri ise, kredi kartını nasıl nakite çeviririm? sorusudur. Kredi kartı kullanan tüketiciler, aslında mağazaya değil, hizmet almış oldukları bankaya borçlanmış olmaktadır. Kredi kartlarının ödeme düzeni ile ilgili bir problem yok ise, kredi kartından nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanımlarını gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak 3 dönem üst üste kredi kartının asgari ücret tutarının ödenmesi durumunda, kredi kartı nakit avans çekimine kapatılmış ve kullanıma kısıtlanmış olacaktır.

Kredi Kartı Nakit Çekime Nasıl Açılır?

Kredi kartını nakit avans kullanımına açmanız için toplam borcunun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yapıldığı an itibariyle sistemde ödeme görüldükten sonra, kredi kartınız nakit avans kullanımına açılmış olacaktır. Kredi kartından nakit avans çekmek mümkün olsa bile her bankanın belirlemiş olduğu ve her bankaya göre değişen, işlem ücreti ve faiz oranları yansıtılacaktır. Peki kredi kartı nakit avans ücreti ne kadar? birlikte  inceleyelim.

Kredi Kartı Nakit Avans Ücreti Ne Kadar?

Bankalarda bulunan hesaplardan, kredi kartı ve kredi mevduat hesaplarınızdan kullanılacak nakit avans tutarına, bankalar günlük olarak faiz oranı işlemektedir. Faiz tutarı üzerinden banka ve sigorta muameleleri vergisi (BSMV) % 15 oranında ve kaynak kullanımı destekleme fonu (KKDF) ise % 5 masraf ve nakit çekme ücreti yansıtılmaktadır. 

 

Kredi Kartı Nakit Avans Kullanma

Kredi kartının en sık kullanımı olarak bilinen ve tercih edilen özelliği, kredi kartı nakit avans kullanma seçeneğidir. Nakit avans çekimlerinde bankanın belirlediği hizmet bedeli ve nakit avans faizi eklenerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli ödemelerde kredi kart limitiniz kadar nakit avans çekebilmeniz mümkün olacaktır.

 

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Kullanma

Kredi kartlarının özelliği, kullanıcılara taksitli alışveriş yapabilme imkanı sağlamaktadır. Bankaların kredi kartı kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantaj ise, taksitli nakit avans çekmelerine imkan tanımasıdır. Her bankaya göre değişen, kredi faiz oranlarına göre kredi kartlarından, taksitli nakit avans kullanmanız mümkündür. Kredi kartımı nakite nasıl çeviririm? diye düşünen kullanıcılar bankaları araştırıp bilgi alabilir ve bankalar tarafından sunulan nakit avans ve taksitli nakit avans avantajlarından yararlanabilirler.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.