«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi Ne Kadar?

Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi Ne Kadar?

Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi Ne Kadar

Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi Ne Kadar?

Bankalara göre değişen kredi notu değerlerini araştırarak kredi notu yüksek olanlara maksimum kredi ne kadar? veriliyorsa, bu kritere göre sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Kredi çekmek isteyen vatandaşların kredi notu değerinin belli bir puana sahip olması önemli konular arasında yer almaktadır. Kredi notunun yüksek olması için anlaşmalı olduğunuz bankanın kredi ve kredi kartlarının ödemelerinin düzenli yapılması da büyük önem taşır. Bankalardan kredi alabilmek için kredi puanı kaç olmalı sorusu yanıtı, başvuru yapılacak bankalara göre değişecektir. Genel olarak bankaların kredi puantajları, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • 0 ile 699 puanı olanlar en riskli grup,
  • 700 ile 1099 puanı olanlar orta riskli grup,
  • 1100 ile 1499 puanı olanlar az riskli grup,
  • 1500 ile 1699 puanı olanlar iyi grup,
  • 1700 ile 1900 puanı olanlar çok iyi grup,

Kredi notu yüksek olanlar, maximum ihtiyaçları ne kadar ise 50.000 TL’den başlayarak 1 ya da 2 milyon TL’ye kadar krediyi, bankalardan rahatlıkla çekebilmektedirler.

Findeks Kredi Notu En Yüksek Ne kadar Olmalıdır?

Kişilerin ileriye dönük 12 aylık dönem borçlarının, ödeme planını tahmin etmek için yapılan hesaplamalara, findeks kredi notu denmektedir. Kredi notunun önemi, ev yada araç kiralama, cep telefonu, beyaz eşya ve kredi kullanımlarında gerekli olan bir etken olmasıdır. Findeks KKB kredi notu puan cetveli incelendiğinde 0 ile 699 kredi notuna sahip olan kişilerin kredi çekmeleri imkansız hale gelmektedir. Findeks en yüksek kredi notu çok iyi gruba giren, 1700 ile 1900 puan aralığıdır.

Kredi Notu Ayda Kaç Puan Yükselir?

Kredi notunu yükseltmek için, bazı yapılması gerekenler vardır. En önemli 3 yöntemi özetleyecek olursak; kredi borçlarınızı tamamen kapatmak, 1100-1200 arasında kredi puanınına ulaşmanızı sağlayacaktır. Diğer bir yöntem ise, kredi ve kredi kart borçlarını kapatıp geriye kalan borçları düzenli ödemeniz sayesinde puan aralığınız 1200-1300’e yükselecektir. Son olarak size fazlasıyla yarar sağlayacak olan, borçların tamamını kapatıp, bankalara ödeme talimatı vererek ve taksitlerinde zamanında ödenmesi koşuluna bağlı olarak kredi puanınız 6 aya yakın bir sürede 1500 puana ulaşmasıdır. Bu izlenecek yollar sayesinde kredi notu yüksek olanlara maksimum kredi ne kadar? sorusuna beklenilen yanıtı almak kolay olacaktır.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.