«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Levi’s’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Levi’s’e Nasıl Yatırım Yapılır?

levıs e yatırım yapmak mantıklımı

⦁ Tarafımızca, kafanıza takılabilecek birçok konuda destek verilmektedir. Bize mesaj yazarak, kafanıza takılan konularda bilgi edinebilirsiniz. Danışmanlığımızla birlikte özel makaleler hazırlatabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.


Satın Aldığınız bu hazır makaleye olumlu yorum (yeşil tik) yaptığınız taktirde bize mesaj atarak bizzat kendinize özel olarak görsel tasarlatabilirsiniz.


Levi’s’e nasıl yatırım yapılır?
16 yaşında olduğunuzu, ailenizle birlikte okyanusu aştığınızı ve 140 yıl sonra bile insanların hala onun hakkında konuştuğu ikonik bir şey icat edebildiğinizi hayal edin. Levi Strauss’un yaptığı buydu.


Bu günlerde Levi’s’e yatırım yapmaya değer mi?
Bu soruyu cevaplamadan önce, birkaç şeye bakalım.
Levi’s ilk olarak 1971’de halka açıldı, ancak 1985’te tekrar özelleşti. Mart 2019’da şirket tekrar halka açıldı. O zamandan beri çok şey oldu.


Şirketin ikinci halka arz tarihinde 1.000 dolar yatırım yapmış olsaydınız, bugün 1.300 dolarınız olurdu. Şirketi sert bir şekilde vuran Mart 2020 borsa çöküşü ve nispeten kısa bir süre olduğu düşünüldüğünde, bu aslında iyi bir yatırım getirisi. Sermayenizi sağlam bir %30 oranında artırmış olurdunuz. Şirketin hisseleri de geçen yıl borsayı geride bıraktı. Levi’s hisse fiyatı, Temmuz 2020 ile Temmuz 2021 arasında tüm S&P 500 şirketleri için %36’ya kıyasla %133 arttı.


Ancak hepimiz, geçmiş performansın gelecekteki performansın göstergesi olmadığını biliyoruz, bu yüzden Levi’nin en son gelişmelerine ve gelecek planlarına daha yakından bakalım.

İlk prototipten akıllı gündelik devrime

Şimdi “mavi kot pantolon” dediğimiz şeyin yaratıcısı Levi Strauss, 1829’da Bavyera’nın küçük Buttenheim kasabasında (evet, Lederhosen ülkesi) doğdu. 1846’da babasının ani ölümünden sonra, Levi, annesi ve kız kardeşleriyle birlikte, ailesinin geri kalanına katılmak için New York’taki ailesinin geri kalanına katılmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etmeye, aile toptan gıda ürünleri işinde çalışmaya karar verdi. Kaliforniya’da bir fırsat görerek, giysi, çadır, mendil, tarak, yatak takımı ve çanta sattığı San Francisco için çantalarını hazırlar.


Müşterilerinden biri, belirli bir Jacob Davis, dayanıklı bir kot kumaştan yapılmış sağlam iş pantolonunu birlikte icat etti ve yapıyı güçlendirmek için perçinler ekledi. Davis bu yeni fikrin patentini almak istedi ama projeyi başlatmak için bir iş ortağına ihtiyacı vardı. Levi bu fikir hakkında heyecanlı. Patent, 20 Mayıs 1873’te Jacob Davis ve Levi Strauss & Company’ye verildi ve blue jeans doğdu.


Şirket oradan gelişmeye devam etti. 1934’te Levi’s kadınlar için ilk kot pantolonu yarattı. Cinsiyet eşitliğine basit bir katkı gibi görünebilir, ancak bir şeyle başlamanız gerekiyordu, değil mi? 1940’lara kadar kadınların pantolon giymesi kabul edilemez olarak görülüyordu.Son yılların vintage çılgınlığı ile kot pantolonlar artık yeni bir popülarite artışı yaşıyor. Ama moda böyle işler.


Levi’s hisse fiyatını ne etkiliyor?
160 yıllık bir işletme olarak Levi Strauss & Co. (Evet, şirketin tam adı budur) tarihsel anlara, eğilimlere ve koşullara bağlı olarak birçok iniş ve çıkışlar gördü, genel ekonomi.


Son halka arzı sırasında, şirket “zahmetsiz havalı” statüsünü ve aynı dönemdeki diğer halka arz burslarına kıyasla nispeten ucuz (ancak zaten iyi kurulmuş, dolayısıyla karlı) olduğunu vurguladı. Hisselerin tanesi 17 dolara satılması yatırımcılar için parlak bir geleceğe işaret etti. Sonra Mart 2020 geldi. Neredeyse tamamen fiziksel perakendeye dayalı bir perakende sistemiyle, pandemi Levi’s işi üzerinde büyük bir etki yarattı ve Mart 2020’nin sonunda hisse senedi fiyatında %57’lik bir kayıpla sonuçlandı Levi Strauss & Co. Bu zorluğu üstlendi ve odaklanmaya karar verdi. Çevrimiçi satış stratejisini geliştirmeye yönelik kaynaklarını,kotları için daha sürdürülebilir kumaşlar üzerinde çalışmak, genel olarak ürünlerinin kalitesini artırmak ve kurumsal değerleri üzerinde çalışmak. Bu strateji meyvesini verdi. onun sonkar raporuTemmuz 2021 itibarıyla şirket, ikinci çeyrekte net gelirlerini geçen yılın ikinci çeyreğine göre %156 artırdığını bildirdi. Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağazaların yeniden açılması ve çevrimiçi dağıtım ağlarına yapılan önemli yatırımlar bu rönesanstaki kilit faktörlerdi.


Levi’s ayrıca 2025 yılına kadar şirketin sahip olduğu ve işlettiği tesislerde sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen %100 pamuk ve %100 yenilenebilir enerji kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli çevre dostu hedeflere doğru çalışmaya karar verdi. şirketin geleceği.


Modaya yatırım yapmak farklı bir riskle birlikte gelir: markanız her an havalı olmayı bırakabilir. Levi’s birkaç popülerlik ve popülerliksizlik döngüsünden geçti. Şimdiye kadar, en azından bu döngülerden her seferinde hayatta kalmayı başardı.


Dürüst olalım, gözlerimizi kapatıp bir kot pantolon düşündüğümüzde, genellikle bir çift ikonik 501 Levi’s’ı kafamızda canlandırıyoruz. Levi’s’e yatırım yapmak, çevreye saygılı yeni bir ekonomik modeli planına entegre ederek şirketin yeni moda trendlerini takip etme becerisi üzerine bahse girmek demektir.

Seo Tavsiyeleri Kılavuz Metin

(Makale 630 kelimedir, öneriler ücretsizdir. Sadece 630 kelime için ücret ödediniz. (Kelime başı: 0,08 kuruş)) 630×0,08=50,4 TL İndirimle 40 TL
⦁ Ana başlık, (H1-H2). (Biz H2 tercih ediyoruz.)
⦁ Alt başlıklar mutlaka olmalıdır, (H3-H4).
(Düz yazı mantığı ile yazılan içeriklerin, bizim için teknik anlamda hiçbir değer yoktur!)
Hazırladığımız içerikler, ” SEO Uyumlu Makale ” olarak nitelendirilmektedir.Niteliksiz düz yazı, imla kurallarına uyumsuz, kopya içerik barındıran, niteliği zayıf olan içeriklere katı bir şekilde karşıyız.
Satın Aldığınız bu hazır makaleye olumlu yorum yaparsanız

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.