« İş Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Maaşı Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Maaşı Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Maaşı Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi

Maaşı Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden SGK kayıt belgesini mutlaka istemektedirler. Bu koşullarda vatandaşın aklına ilk gelen soru; maaşı olmayan biri kredi çekebilir mi? olmaktadır. Bankaların amacı, müşterilerin kullanmış oldukları kredileri, kazançları doğrultusunda geri ödeme güvencesi ile belgelemek ve geri ödenebilirliği görmektir. Bankalar için daha önceleri SGK kayıt belgesi yeterli bulunurken, yeni düzenlemeler sonrası bankalarda sigortalılık süresi de önem kazanmıştır. Müşterilerin sigortalı süresinin 6 ay kadar olması bankalar için aranılan ön şartlardan biridir. Düzenli geliri olmayan vatandaşlara, faiz oranı düşük ve SGK gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları araştırmaları önerilmektedir. Vatandaşlar bankalardan maaş bordrosu olmadan kredi çekebilmek için, internet bankacılığını kullanarak üzerlerine kayıtlı bulunan bir malı ipotek göstererek gelir belgesiz  kredi başvurusu yapabilmektedirler.

SGK Olmadan Kredi Almanın Yolları

SGK olmadan kredi almanın yolları birçok kişinin son dönemde merak ettiği konulardandır. Maaş bordrosu olmayan kişilerin, hesaplarındaki nakit akışlarının yoğunlu ve aktifliğinin olması kredi çekmek için avantaj sağlayacaktır. Banka üzerindeki nakit akışı, kredi talebinde bulunan kişiler için önemli bir belirti olmaktadır. Menkul kıymetlere yatırım yapan kişiler bankalardan kredi desteğinde öncelik alacaklardır.

İpotek Olmadan Bankalardan Kredi Çekilebilir Mi?

İpotek koydurulan, bir mal varlığına sahip olmayan kişilerde kredi çekebilmektedir. Sigortalı olarak çalışan bir arkadaşınızın yada 1. dereceden akraba yada ailenizin kefil olması halinde bankalardan kredi alınabilmektedir. Bu imkana sahip olmayan kişilerin, bankalara güvence olarak sunacakları herhangi bir gelir bulunmaması durumunda kredi desteği alınması mümkün değildir.

Gelir belgesiz hangi bankalar kredi vermektedir?

Bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişilerin, geriye dönük son 6 aya ait sigorta priminin olması bankalar tarafından araştırılmaktadır. Bu şartlarda 2022 yılında gelir belgesiz hangi bankalar kredi vermektedir? sorusunun cevabı, devlete bağlı bankalar, Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tır. Özel bankalar arasında ise, Akbank, İNG, Garanti bankası ve Odeabank gelir belgesi olmadan, kredi imkanları sağlamaktadır. Bu durumda maaşı olmayan biri kredi çekebilir mi? sorusuna en iyi yanıtı yukarıda isimleri verilen bankaları araştırıp, birini tercih ederek kredi desteği almak için başvuruda bulunmaktır.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.