«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Üç Kolay Adımda Bitcoin Korkunuzu Nasıl Yeneriz?

Üç Kolay Adımda Bitcoin Korkunuzu Nasıl Yeneriz?

22 üç kolay adımla bitcoin korkumuzu nasıl yeneriz

Türkçe Ham Makale
Üç kolay adımda Bitcoin korkunuzu nasıl yenersiniz?
Kripto para birimlerini kullanmaya başlamak, bazılarının inandığı kadar karmaşık değildir. Henüz gelişme aşamasında olan bir teknoloji ve ekosistem olmasına rağmen, bitcoin ve farklı kripto para birimleri korkusunu kaybetmek ve bunları günlük olarak yönetmeye başlamak için bilgi işlem veya ekonomi uzmanı olmak gerekmez.


Öncü kripto para birimi olan Bitcoin, sadece benimsenmenin arttığı değil, aynı zamanda bilgiye erişimin de basitleştirildiği, anlaşılmasını kolaylaştıran ve giderek daha fazla kullanıcının ona yatırım yaptığı bir dönem olan yaklaşık on bir yıldır büyüyor. Yatırım yapacağınız her durumda olduğu gibi risksiz değil, çünkü piyasada kripto para birimlerinin oynaklığı gibi şeyler var, bu da fiyatlarının her an artabileceği veya düşebileceği anlamına geliyor.


İkincisi, başlamadan önce dikkate alınması gereken en önemli hususlardan biridir: kripto ekosistemindeki “sıfır risk” tekliflerine aldanmamalıyız. Tipik olarak, bu tür yüksek kârlı, risksiz teklifler dolandırıcılığı gizler. Bu tür senaryolardan kaçınmak ve kripto dünyasında basit ve keyifli bir başlangıç ​​yapmak için, bitcoin korkunuzu kaybetmek için bazı ipuçları burada.


Birinci adım: kendi araştırmanızı yapın
İlk şey, ekosisteme aşina olmak, ondan öğrenmek ve onu olabildiğince iyi anlamaktır. Bunu yapmanın birçok yolu var. Okumak bunlardan biridir. Bir blok zincirinin ne olduğu hakkında temel fikirlere sahip olmak ve aynı zamanda kripto para biriminin kesirlerini anlamak çok önemlidir. Aslında, kripto para biriminin, bitcoin durumunda satoshi olarak adlandırılan kesirlere bölündüğünü anlamak çok önemlidir.
Ayrıca, Bitcoin’in iki temel ilkesini bilmelisiniz: sansüre karşı direnç ve şeffaflık. İlk yön çok önemlidir. İşlemlerin- ve ağın genel işleyişinin- merkezi bir varlığa bağlı olmadığı gerçeğiyle garanti edilir. Bitcoin ağı, dünya çapında dağıtılan, günde 24 saat çalışan ve herkesin sahip olabileceği düğümler tarafından desteklenmektedir.


Şeffaflık ile ilgili olarak, Bitcoin blok zincirinin halka açık araçlar aracılığıyla her zaman “denetlenebilir” olması öne çıkıyor. Yalnızca BTC işlemleri ve adresleri izlenmekle kalmaz, aynı zamanda işlem gücü ve hatta ağdaki işlemlerin doygunluğu gibi teknik hususlar da doğrulanabilir.


Anlaşılması gereken bir diğer temel unsur da madencilerin varlığı ve önemidir. Bunlar, matematiksel problemleri çözmeye adanmış işleme gruplarıdır (madencilik donanımı), bu da blok zincirine bloklar ekler ve kripto para biriminin yeni birimlerini oluşturur.


Bilgimizi zenginleştirmek için, bitcoin’i benimseme süreciyle ilgili kişisel deneyimleri bilmek de yardımcı olabilir. Bunlar, belirli durumlar aracılığıyla temel yönlerinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabilir.
Deney: keşfetmek öğrenmektir
En azından temel bilgileri öğrendikten sonra, denemeye başlamak için iyi bir zaman. Bu amaçla, kripto para muslukları veya “musluklar” iyi bir seçenektir. Bunlar, kullanıcının captcha’ları çözmesi, görüntüleri tanımlaması veya bazı görevleri yerine getirmesi karşılığında bir veya daha fazla kripto para biriminin kesirlerini ücretsiz olarak dağıtan web sayfalarıdır. Bu, söz konusu musluğa bağlıdır.


Kripto dünyasına güvenli bir şekilde girme fikrinin bir dolandırıcılığı gizleyebileceğini söylememize rağmen, muslukların çoğu meşru. Her bir kripto para birimi iddiasında verilen miktarlar minimumdur ve sayfanın yöneticileri karlarını çoğunlukla reklam yoluyla elde ederler. Mantıksal olarak, bu portallar “kolay para” kazanmayı ümit eden insanlar tarafından oldukça ziyaret edilmektedir.


Bu yöntemle büyük karlar elde etmek pratikte imkansızdır, ancak kripto para biriminin kesirlerinin nasıl çalıştığını ve birkaç ilk işlemi nasıl yaptığını öğrenmenize yardımcı olur.


Başka bir seçenek de ilk yatırım yapmaktır: Bir miktar bitcoin satın almak, işlemlere başlamak ve hatta SwedenCap gibi bir komisyoncu aracılığıyla diğer kripto para birimleriyle takas yapmak iyi bir başlangıç ​​olabilir.


Bu deneyime blok zincirinin keşfedilmesiyle eşlik edilmesi şiddetle tavsiye edilir. Bir işlemin ardından, onayları ve hatta her işlem için komisyon dalgalanmalarını ve ağ tıkanıklığını görmek, bitcoin’i sık sık kullanırken yardımcı olabilecek kaynaklardır.


Bu noktada, kripto paralarınızı güvenli bir şekilde saklamak için zaten bir cüzdanınız olmalıdır. Sonuçta fikir, bir sonraki adımı atmak ve günlük olarak bitcoin kullanmaya başlamaktır. Bu nedenle denemenin önemi, dolandırıcılık girişimlerini tespit etmeyi kolaylaştırır veya kripto para birimlerini depolamak, ödemek veya değiştirmek için daha iyi seçenekler sunar.


Evlat edinme: Bitcoin’i para olarak kullanmak
Bitcoin’i tanıdıktan ve kullanmaya hazır olduktan sonra, tam olarak onu kullanmak kalıyor. Seçeneklerden biri yatırım yoluyladır ve bu oynaklık aynı zamanda yatırımın kısa sürede büyümesi için bir fırsat sunsa da oynaklık riski her zaman mevcuttur.


Halihazırda bitcoin (veya satoshi) içeren bir portföye sahip olmak, BTC’yi bir ödeme şekli olarak kabul eden çeşitli hizmetlerin mağazalarını, mağazalarını veya sağlayıcılarını belirlemek olacaktır. Ülkeye bağlı olarak, seçenekler daha yüksek veya daha düşük olacaktır.


İnternet üzerinden birçok hizmet, işlerini genişletmek ve ayrıca koronavirüsün yarattığı pandemi nedeniyle sosyal mesafeye uyum sağlamak için kripto para birimleriyle ödeme bile kabul ediyor. Önemli olan bunları tespit etmek ve ödeme yöntemi olarak bitcoin kullanmaya başlamaktır. Halihazırda bireyler tarafından verilen hizmetler de bu şekilde ödenebilmektedir. Özellikle diğer para birimlerine erişimin zor olduğu ve enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde, birçok kişi gelirlerinin değerini korumak için kripto para birimlerinin kullanımını keşfetmeye başladı.

Kripto dünyası, korkutucu veya anlaşılması imkânsız bir şey değil. Anlamak için sadece sabır ve merakla yaklaşmanız gerekiyor. Temel adımlar basittir. Karmaşık bir ekosistemi bir bütün olarak anlamak için daha da derinlere gitmek herkese bağlıdır.

Seo Tavsiyeleri Kılavuz Metin

Mine Aker Seo Tavsiyeleri!
(Makale 769 kelimedir, öneriler ücretsizdir. Sadece 769 kelime için ücret ödediniz. (Kelime başı: 0,07 kuruş)) 769×0,07=53,83 TL İndirimle 45 TL
Önerilerimi dikkate almak istemiyorsanız yukarıda bulunan makale ham halidir onu kullanın.
⦁ Makalelerde en fazla 3 link kullanılmasını öneriyorum.
⦁ Makalede ki bazı kelimeleri kalın olarak seçme sebebim Google botlarına makalenin önemli kısımlarıyla ilgili sinyal göndermektir. (Seo’da sık olarak kullanılır ve genel olarak makalelerinizde kullanmanızı tavsiye ederim.)
⦁ Seo konusunda aklınıza takılan soruları sormak için mesaj atınız.
⦁ Öneriniz varsa lütfen belirtiniz her şey sizin memnuniyetiniz için.
⦁ Hediye görsel verme nedenimiz; Google özgün ve benzersiz fotoğraflara değer vermektedir.

Olumlu Yorum yaparsanız çok mutlu oluruz.

Bir Cevap Yaz

Hidayet Sinat Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.