«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat bankası ile çalışıyorsanız ve hesaptan hesaba para aktarma durumunda kalmışsanız bunun iki yolu var. Bankalar hesaptan hesaba para gönderme gerçekleşmesi için çeşitli araçlardan yararlanırlar. Havale, EFT bu araçlar arasındadır. Para gönderme gerçekleşmesi için zaman probleminiz varsa, hemen aktarılması gerekiyorsa 7/24 aktarım sağlamak adına eğer aynı banka kullanıcısı ise karşıdaki havale yapmak yerinde olacaktır. Yok eğer farklı bir banka hesabına aktarım sağlanacaksa EFT yapılmak zorundadır.

EFT işlemi hemen her bankada 8:30 da başlayıp ortalama olarak 17:30’da sona ermektedir. EFT bu saatler aralığında gerçekleşmiş ise 15-20 dakika içinde (eğer gönderi ziraat bankası ile yapılacaksa 30 dakikayı bulabilir) karşı hesaba aktarımı sağlanır. Eğer EFT bu saatlerde değil de 17:30’dan sonra ya da 8:30dan önce gerçekleşmiş ise takip eden hafta içi ilk günün ilk saatlerinde işlem gerçekleşecektir.

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Para göndermek için en fazla kullanılan finansal formlardan biri olan EFT bankalar arası para aktarımı noktasında dikkat çekiyor. EFT işlemi yalnızca hafta içi çalışma saatlerinde gerçekleştirilebilir. Bunun dışında hafta sonu gönderilen EFT’ler takip eden hafta içi ilk gün ilk saatlerde gerçekleşecektir. Aynı zamanda EFT işlemi çoğu zaman ücretlendirmeye tabi tutulur.

Aynı Banka Hesapları Arasında EFT Yapılır Mı?

Elektronik fon transferi yani EFT bankalar arası para gönderimi işlemlerinde kullanılan bir finans aracıdır. EFT aynı banka kullanıcıların birbirlerine gönderi yapacağı durumda kullanılmaz. Aynı banka kullanıcısı iki hesap gönderim sağlamak için Havale yöntemini kullanması daha kolay işlem halledilmesine olanak sağlar. EFT işlemi saatler ile günler ile sınırlı olmasına karşın havale işleminde böyle bir problem yaşanmaz. 7/24 aynı banka hesapları arasında para gönderimi sağlamak mümkündür.

Aynı zamanda EFT işlemi çoğu zaman ücretli iken havale de ücretsiz işlem yapma olanağı tanınmıştır. 

Bankası farklı olan bir kullanıcıya, IBAN’a para göndermeniz gerekti ve bunu yapmak için mesai saatlerini kaçırdınız. Banka farklı olduğu için EFT yapmanız gerekecek ve hafta içi mesai saatleri arasında bir saati beklemeniz gerekecek.

Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?
Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

ziraat bankası eft ücreti,ziraat bankası eft limiti,ziraat bankası eft limit arttırma,ziraat bankası eft saati,ziraat bankası eft iptali,ziraat bankası eft saatleri 2023,ziraat bankası eft sorgulama,ziraat bankası eft ücreti 2023,ziraat bankası eft limiti öğrenme,ziraat bankası eft kodu,ziraat bankası eft iptal etme,ziraat bankası eft açıklama kısmı,ziraat bankası eft askıda kalan para,hesaptan hesaba para aktarma,Ziraat Bankası Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?,Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?,EFT bankalar arası para aktarımı,Aynı Banka Hesapları Arasında EFT Yapılır Mı?,Elektronik fon transferi,IBAN’a para göndermeniz,

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.