«
  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ziraat Bankası Hafta Sonu Havale Olur Mu?

Ziraat Bankası Hafta Sonu Havale Olur Mu?

yeni-14

Ziraat Bankası Hafta Sonu Havale Olur Mu?

Hesaptan hesaba para gönderimi yapmanız gerektiğinde kullanılacak araç için öncelikle bakılması gereken özellik para göndereceğiniz hesap aynı banka mı yoksa farklı bir banka kullanıcısı mı bunu teyit etmek gerekmektedir. Aynı banka kullanıcısı hesabı ise havale yapılabilir. Para transferi sağlanınca karşı tarafın ulaşılabilirliğine sunulmuş olacaktır. Yani Ziraat ya da başka her hangi bir banka olması fark etmeksizin yedi gün yirmi dört saat transfer sağlanabilir.

Havale yaparken saat sınırının olduğu durumlar da mevcuttur. Eğer para transferini banka şubesi vezne ya da gişeden sağlamanız gerekirse bu durumda saat gözetmeniz gerekecektir. Mesai saatleri dışında açık şube bulmanız mümkün değildir.

Ziraat Havale İşlemi Hangi Şekillerde Yapılabilir?

Ziraat havale işlemi birçok insanın gerçekleştirdiği bir durumdur. Çok fazla kullanıcısı olması nedeni ile yoğunluk da fazladır. Ziraat Bankası hesabından Ziraat Bankası hesabına yapılacak havale birkaç yöntem ile gerçekleştirilmesi mümkündür. Hesaplar arası para aktarımı mobil uygulamalar üzerinden sağlanabilir. Mobil cihazınızdan yapılacak havale için zaman sınırı bulunmaz. Para gönderimi ATM lerden de gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde zaman sınırı koyulmamıştır. Şubeden gönderim yapmak için mesai saatleri takip edilmelidir. Zamanı sınırlıdır. 

Havale Ücreti

Ziraat Bankası hesapları arasında para aktarımı yapmak için havale kullandığınızda her hangi bir ücrete tabi tutulmazsınız. Havale işleminden ücreti alınmaz. Ücret EFT şeklinde gönderilerden alınır. Bu da bankadan bankaya farklılık gösterebilir.

Ziraat Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat havale yapmak için öncelikle yöntem seçmelisiniz. Ziraat Bankası şubesi, ATM ya da mobil cihazlarınız ile gönderim sağlama hakkına sahipsiniz.

Ziraat Banka şubesinden gönderim yapacaksanız şubeye kimlik kartınızla ve havale ücreti ile gitmeniz yeterli olacaktır. Gişeden talep ettiğinizde işlem gerçekleşecektir.

ATM cihazlarından da havale yapılabilir. Kartsız işlem girişi sağlandıktan sonra para yatırılacak kişinin adı, soyadı gibi özel bilgiler doldurulduktan sonra parayı fiziksel olarak yatırmanız gerekiyor.

Son olarak mobil cihazdan havale gönderimi gerçekleştirmek için de uygulamaya girerek para transferleri bölümüne kişinin hesap bilgilerini girerek karşı hesaba para aktarımı sağlanmış olur.

————————————————————————————————————————

Is Ziraat Bank Remittance on the Weekend?

When you need to send money from account to account, the first thing to consider for the vehicle to be used is to confirm whether the account to which you will send money is the same bank or a different bank user. If it is the same bank user account, transfer can be made. Once the money is transferred, it will be made available to the other party. In other words, regardless of whether it is Ziraat or any other bank, transfers can be provided 24 hours a day, seven days a week.

There are also cases where there is a time limit when making a transfer. If you need to transfer money from a bank branch cashier or box office, then you will have to watch the hours. It is not possible to find an open branch outside of working hours.

In Which Ways Can Ziraat Remittance Transaction Be Made?

Agricultural remittance is something that many people do. Due to the large number of users, the density is also high. It is possible to make transfers from Ziraat Bank account to Ziraat Bank account by several methods. Money transfer between accounts can be provided via mobile applications. There is no time limit for the transfer to be made from your mobile device. Money can also be sent from ATMs. Likewise, no time limit has been set. Working hours must be followed in order to send from the branch. Time is limited.

Remittance Fee

When you use wire transfer to transfer money between Ziraat Bank accounts, you will not be charged any fees. No transfer fee is charged. The fee is taken from the shipments in the form of EFT. This may differ from bank to bank.


How is Ziraat Remittance Made?

To make a Ziraat remittance, you must first choose a method. You have the right to send via Ziraat Bank branch, ATM or your mobile devices.

If you are going to send from Ziraat Bank branch, it will be sufficient to go to the branch with your ID card and transfer fee. The transaction will take place when you request it from the box office.

Transfers can also be made from ATM devices. After the cardless transaction entry is provided, you need to physically deposit the money after filling in the personal information such as the name and surname of the person to be deposited.

Finally, in order to send money transfer from a mobile device, you can enter the application and enter the account information of the person in the money transfers section and transfer money to the counter account.

Bir Cevap Yaz

TraderTakip Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.